MojElektromobil

Úvod novembra 2020 sa vyznačoval udeľovaním viacerých prestížnych ocenení v automobilovom segmente. Z výrazného úspechu sa tešila najmä dvojica stajní Opel a Peugeot. Naprázdno neobišiel ani Hyundai a Volkswagen.

Zlatý volant pre Opel Corsa-e

Nový Opel Corsa pokračuje vo svojom víťaznom ťažení ziskom titulu “Zlatý volant 2020”. Ocenenie bolo začiatkom novembra udelené udelené čisto elektrickému modelu Corsa-e v kategórii malých automobilov.

Opel je elektrizujúci“, hovorí Michael Lohscheller, CEO spoločnosti Opel, „a náš nový Opel Corsa-e je toho najlepším dôkazom. Ukazuje, že elektromobil dnes môže byť nielen dynamický a praktický, ale aj cenovo dostupný pre všetkých. Sme hrdí, ako Corsa-e všetkých presvedčila: či už našich zákazníkov, čitateľov časopisov Auto Bild a Bild am Sonntag, alebo členov odbornej poroty a celebrity.“

Súťažiaci museli na ceste za víťazstvom zdolať dve prekážky. Najskôr čitatelia časopisov Auto Bild a Bild am Sonntag hlasovali v každej kategórii za troch favoritov, ktorých chceli vidieť vo finále.

V ďalšom kroku porota zložená z novinárov, súťažných jazdcov a automobilových expertov každého finalistu otestovala na okruhu DEKRA-Lausitzring a ohodnotila podľa kritérií vychádzajúcich z testovacej metodiky magazínu Auto Bild.

Nový Opel Corsa-e s celkovým skóre 3 221 bodov porazil silných konkurentov v kategórii „malých automobilov“, a to s náskokom 140 bodov pred modelom Hyundai i20 na druhom, resp. 430 bodov pred VW e-Up na treťom mieste.

Corsa-e nadviazala na dlhú tradíciu a stala sa už osemnástym modelom značky Opel ovenčeným titulom „Zlatý volant”.

Náš tip
Opel Corsa-e: Elektromobil, ktorý môže potrápiť konkurenciu | TEST

Ocenenie “Auto Europa 2021” pre Peugeot 2008

Nový PEUGEOT 2008 bol talianskou úniou automobilových novinárov UIGA zvolený za Auto Europa 2021. Po modeloch PEUGEOT 207, 3008, 208, 2008 a 308 je šiestym modelom značky, ktorý získal túto cenu.

Nový PEUGEOT 2008 v ankete spomedzi siedmich finalistov vynikol najmä vďaka svojmu inovatívnemu vzhľadu, progresívnemu štýlu a pokročilým technológiám, ktoré možno nájsť vo vozidlách vyšších tried.

Cena Auto Europa je určená modelu, o ktorom možno predpokladať, že bude patriť v nasledujúcom roku na talianskom automobilovom trhu ku kľúčovým. Je vyberaný spomedzi 15 kandidátov, z ktorých sedem postúpilo do užšieho finále. Musí sa vyrábať v Európe v minimálnom množstve 10 000 kusov a musí byť taktiež uvedený na európsky trh.

Ide o cenu udeľovanú nielen členmi UNIGA, ale aj porotou, tvorenou mienkotvornými osobnosťami a tiež aj verejnosťou.

“Táto cena opätovne potvrdzuje správnosť projektu značky PEUGEOT, ktorý s jeho platformami a výrazným dizajnom stojí pri zrode nového konceptu automobilizmu. Aj preto je toto výrazné, mimoriadne kvalitné a predovšetkým technologicky absolútne vyspelé auto ponúkané aj s plne elektrickým pohonom. Za pár mesiacov si v Taliansku nový model PEUGEOT 2008 vybralo už takmer 20 000 zákazníkov. Peugeot 2008 predstavuje článok, ktorým značka PEUGEOT na talianskom trhu výrazne posilňuje svoj imidž a pozíciu.”

Salvatore Internullo, riaditeľ značky Peugeot Italia

Peugeot e-208 vyhral ocenenie „Elektrické malé auto roka“

Nový Peugeot e-208 vo verzii Allure Premium, vyrábaný v Trnave, získal ocenenie „Electric Small Car of the Year“ (Malý elektromobil roka). Ocenenie je výsledkom novej ankety, ktorú britský časopis „What Car?“ venuje elektromobilom. Vozidlo z Trnavy tak porazilo celý rad súperov vrátane modelov Honda eRenault Zoe.

Nová generácia nového modelu Peugeot 208 už začiatkom roka 2020 získala cenu “European Car of The Year” (Európske Auto roka). Jeho elektrický derivát Peugeot e-208 predstavuje najnovšiu generáciu 100% elektrických vozidiel Peugeot 208 s nulovými emisiami CO2.

Zaujala filozofia aj dojazd

Odbornú porotu časopisu “What Car?” zaujala filozofia PEUGEOT „Power of choise“. Tá umožňuje kupujúcim, ktorí sa rozhodnú pre tento model vybrať si typ motorizácie medzi 100% elektrickým motorom alebo klasickými benzínovými či dieselovými motormi.

Porotu tiež zaujal interiér vozidla, najmä nový 3D i-Cockpit, tak pre vzhľad ako aj pre ponúkané technológie a asistenčné systémy riadenia. Bodoval aj komfort odpruženia a úroveň dojazdu v reálnych jazdných podmienkach.

Honda e prvým japonským vozidlom s ocenením “Nemecké auto roka”

Prvé elektrické vozidlo Hondy pre Európu, Honda e, získalo ocenenie nemecké auto roka 2021. Stalo sa tak prvým vozidlom japonskej značky, ktoré získalo toto ocenenie. Automobil zvíťazil aj v kategórii „Nová energia“.

O ocenení Nemecké auto roka rozhoduje porota popredných nemeckých automobilových novinárov. Porota testuje a hodnotí najnovšie automobily a hodnotí ich podľa použiteľnosti, jazdných vlastností, relevantnosti pre trh a úrovne inovácie. Z víťazov piatich kategórií – kompaktný, prémiový, luxusný, nová energia a výkon – sa potom rozhoduje o celkovom víťazovi

Elektromobil Honda e v Európe už získal viacero ocenení. Vo Veľkej Británii išlo s výhru v súťaži o cenu Autocar ‘Najlepšie auto Británie’ 2020 v kategórii „Najlepšia automobilová technológia“. Okrem toho získal aj ocenenie v súťaži International Car Awards 2020, kde bol tento elektromobil označený za „Mestské/malé auto roka“.

V Nemecku modelu Honda e k titulu Auto roka inštitúcia Automotive Circle pridala ocenenie za prevedenie EuroCarBody 2020, len pár mesiacov po tom, čo získala dve prestížne ocenenia Red Dot za vynikajúci dizajn, vrátane najvyššieho ocenenia „Najlepšie z najlepšieho 2020“.

Aktuálne súťaží o rôzne tituly aj v ďalších prestížnych krajinách naprieč európskymi krajinami.

honda e

Náš tip
Elektromobil Peugeot e-2008 dostal slovenské ceny. Uvádzací bonus od 2000 eur
9. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+