MojElektromobil

Elektromobil Opel Corsa-e z francúzskeho koncernu PSA predstavil detaily ohľadom nabíjania. Nabíjací výkon 100 kW (DC) bude k dispozícii vo všetkých verziách a na všetkých trhoch.

V základnej verzii (Selection) bude k dispozícii 1-fázová palubná nabíjačka s výkonom 7,4 kW a vo verzii Edition zase príplatková 3-fázová s výkonom 11 kW.

Nabíjanie Opel Corsa-e (Zdroj: Opel)
Nabíjanie Opel Corsa-e (Zdroj: Opel)

6-metrový kábel pre 3-fázové palubné nabíjanie bude za príplatok a toto auto s 50 kWh batériou nabije do 5 hodín.

V prípade rýchlonabíjania s max. výkonom 100 kW doplní 80 % “šťavy” len za 30 minút.  O pohon sa stará elektromotor na prednej náprave s výkonom 100 kW (136 k), ktorý sa postará o 8,1-sekundové zrýchlenie z 0 – 100 km/h. Corsa-e prejde na jedno nabitie 330 km (WLTP).

Nabíjanie Opel Corsa-e

Konektivita

Opel myslel aj na konektivitu a vyvinul aplikáciu myOpel. S ňou budete môcť ovládať práve nabíjanie a vyhrievanie/klimatizáciu.

Za príplatok bude možné získať kartu Free2Move, ktorá má slúžiť jednoduchšiemu nabíjaniu na viac ako 110-tisíc nabíjacích staniciach po Európe.

Interié Opel Corsa-e

Cena

V základnej verzii si za model zaplatíme 29 900 €. Verzia First Edition bude dostupná v cene 32 900€.

Interié Opel Corsa-e

Sledujte nás na Instagrame

Najčerstvejšie fotky, videá a informácie z autosalónu IAA Frankfurt 2019 si môžete vychutnať na našom instagramovom profile. Detailné a prehľadné informácie následne spracujeme do článkov na webe.

10. septembra 2019
Zdroj: Techbox, Hybrid.cz

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+