MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2024 do Bratislavy okrem testovacích jázd a výstavy najnovších elektromobilov a plug-in hybridov priniesol množstvo zaujímavých informácií, diskusií a prednášok.

Nosnou témou bola prirodzene elektromobilita a všetko, čo s ňou súvisí. S prezentáciou vystúpil aj Miroslav Ovečka z OMV, ktorý priblížil značku OMV eMotion, aktuálny stav aj plány na najbližšie obdobie.

Prinášame stručný prehľad všetkého kľúčového, čo zaznelo v prezentácii. Videozáznam celej prezentácie nájdete priložený na konci textu, respektíve na YouTube MojElektromobil.sk.

OMV – ultra rýchle nabíjacie stanice na hlavných ťahoch

  • Ako sa OMV dostalo k elektromobilite? Spoločnosť si dala veľký záväzok, že do roku 2050 bude celá CO2 neutrálna. Postupnými krokmi svoje fungovanie, zvyšuje dôraz na recykláciu surovín a venuje sa aj elektromobilite, ktorú považuje za dôležitú súčasť budúcnosti dopravy.
  • Pre segment elektromobility predstavilo OMV samostatnú značku eMotion. Na trh s ňou vstúpila relatívne nedávno – prvá nabíjacia stanica eMotion bola do prevádzky uvedená v januári 2023.
  • V apríli 2024 bola spustená aplikácia OMV eMotion. K máju 2024 sú nabíjacie stanice OMV eMotion vybudované na 13 lokalitách a celkovo ide o 38 nabíjacích bodov.
  • Do konca roku 2025 chce mať OMV eMotion pokrytú trasu Bratislava – Košice. A to takým spôsobom, že nabíjacia lokalita bude dostupná každých 100 kilometrov tejto trasy.
  • OMV sa zameriava na poskytovanie ultra rýchlych nabíjacích bodov s výkonom nad 150 kW. Pre svoje lokality má stanovené štandardy: priestranné parkovacie miesta pre ľahkú manipuláciu s nabíjací káblami, minimalizovanie prekážok, štyri nabíjacie miesta, káblový manažment, zázemie a služby čerpacích staníc a flexibilita v možnostiach autorizácie.
  • Za nabíjanie na staniciach v sieti OMV eMotion je možné zaplatiť platobnou kartou, OMV kartou (“palivová karta”), cez mobilnú aplikáciu alebo RFID kartou. Terminál dokáže vytlačiť daňový doklad.

Salón Elektromobilov 2024 vo vašom meste

Salón Elektromobilov aj v roku 2024 postupne navštívi štyri slovenské mestá. Tešiť sa vždy môžete na bohatý program plný zaujímavých informácií. Povedomie o elektrických autách sa zvyšuje a spolu s tým sa otvára množstvo tém, ktoré si zaslúžia pozornosť a my sa im budeme venovať.

Bezplatná registrácia pre všetky mestá je už spustená na stránke e-salon.smartroadshow.sk, stačí sa prekliknúť na požadované mesto.

13. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+