MojElektromobil

Ponuka cenovo dostupných elektromobilov sa v roku 2024 rozšíri o prekvapivú novinku. Ako informoval portál InsideEVs, Dacia aktuálne pracuje na nástupcovi svojho lacného mestského elektromobilu Dacia Spring Electric, ktorý vyrástol na základoch modelu Renault City K-ZE. Ten zase vznikol zo spaľovacieho modelu Renault KWID určeného pre indický trh.

Pripravovaný nástupca teraz má byť vytvorený priamo od základov ako ďalšia elektrická novinka s “ľudovou cenou”. Náhly záujem o vytvorenie vlastného elektromobilu sa podľa všetkého opiera o výrazný záujem európskeho trhu, kde sa Dacia Spring Electric uchytila a objednávky dosiahli približne 46 000 kusov.  

Informácie o vývoji nástupcu prezradil počas ohlásenia finančných výsledkov automobilky priamo šéf koncernu Renault, Luca de Meo. Aktuálne plány počítajú s tým, že do ponuky sa dostane v roku 2024, pričom využije podvozkovú platformu CMF-A.  Podrobnosti nateraz chýbajú, no vo všeobecnosti sa predpokladá, že druhá generácia prejde značnou úpravou rozmerov, hlavne v oblasti svojej šírky pre ponúknutie väčšieho priestoru pre posádku.

Koncern Renault do tohto dátumu plánuje na trh dostať ďalšie elektromobily, vrátane modelov “Renault 4” a “Renault 5”. S tými však toho nová Dacia nemá mať veľa spoločného, nakoľko vyrastú na platforme CMF-B. Napriek tomu je možné, že niektoré technológie od svojich koncernových kolegov preberie. 

Foto: InsideEVs
Náš tip
Fisker spúšťa rezervácie na svoj druhý elektromobil PEAR
21. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+