MojElektromobil
Slavo Dzuričko 5. marca 2018

Stelesnenie predstáv značky Volkswagen vo veci dizajnu, technológií a dynamiky jazdy – nový Volkswagen Touareg začal (alebo otvára) ďalšiu kapitolu svojej úspešnej histórie. Sme hrdí, že sa takýto výborný automobil vyrába v Bratislave už 16 rokov,“ povedal Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia.

Bez našich motivovaných a angažovaných zamestnancov by to nebolo možné,“ zdôraznil Ralf Sacht.

Od roku 2002 bolo v Bratislave vyrobených takmer milión Touaregov. Nový Touareg rovnako ako aj jeho predchádzajúce generácie spĺňa nároky najnáročnejších zákazníkov.

Náš tip
NOVÁ ŠTÚDIA VOLKSWAGEN I.D. VIZZION NEMÁ VOLANT! PRÍDE OVLÁDANIE HLASOM?

Volkswagen Touareg

Volkswagen Slovakia preinvestoval celkovo za roky 2012 – 2016 približne 1,9 miliardy eur aj v súvislosti s nábehmi výroby novej generácie Volkswagen Touareg, ako aj ďalších SUV modelov vyrábaných v Bratislave.  Aj vďaka týmto modelom našli vo Volkswagen Slovakia prácu ďalšie stovky zamestnancov. Za ostatné roky pribudlo v Devínskej Novej Vsi viac ako 2 000 pracovných miest. Volkswagen Slovakia však aj naďalej hľadá pracovníkov predovšetkým do výrobných oblastí pre montáž, karosáreň či lakovňu.

Viac ako trojtýždennú cestu absolvuje nový maskovaný z Bratislavy na svetovú premiéru do Pekingu. Za volantom bude rekordér na dlhé trasy Rainer Zietlow. V Číne budú 23. marca 2018 predstavené všetky technické parametre, ako aj podrobnosti k výbave tohto automobilu. Modelová séria Volkswagen Touareg sa dá bezpochyby označiť ako veľmi úspešná. Osvedčil sa v najrôznejších podmienkach. Na mestských cestách, rely tratiach a úspechy slávil v rokoch 2009  2011 aj na Rely Dakar. 

Prajem novému Touaregu šťastnú a bezpečnú cestu a, samozrejme, aj veľa spokojných zákazníkov,“ dodal Ralf Sacht.

Nová generácia modelu Volkswagen Touareg by mal podľa dostupných informácií prísť aj vo svojej plug-in hybridnej verzii.

Zdroj: tlačová správa

5. marca 2018
Fotománia

+