MojElektromobil

Takmer 8 mesiacov po prvom predstavení plug-in hybridnej verzie triedy C sa novinka oficiálne dostáva do predaja. Automobilka o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy, v ktorej rovno zverejnila aj ceny.

Mercedes-Benz C 300e sa sa do predaja dostal ešte pred koncom októbra 2021 s odporúčanou koncovou cenou 56 168€. Verzia Mercedes-Benz C 300e Estate bude u dílerov k dispozícii počas decembra a jej cena začína na 57 953€. Ide o prvý plug-in hydrid Mercedes-Benz Triedy C.

Mercedes-Benz C 300e | Zdroj: Daimler

Nový Mercedes Triedy C prichádza ako plug-in hybrid. Dostanete ho ako sedan aj ako kombi s výborným elektrickým dojazdom až 100 km a rýchlym DC nabíjaním.

Nemecký Merdes-Benz ďalej elektrifikuje, okrem elektromobilov (EQC) má vo svojej ponuke aj viacero plug-in hybridných (PHEV) modelov s vysokým elektrickým dojazdom. 100 km pre Triedu C je zatiaľ bezkonkurenčnou hranicou v tomto segmente.

Nová Trieda C prichádza s benzínovou, naftovou pohonnou jednotkou a tiež v plug-in hybridnej verzii C300e, ktorá kombinuje spaľovací s elektrickým motorom.

Keďže je táto trieda najpredávanejším modelom, jej komplexná elektrifikácia má významný vplyv na uhlíkovú stopu vozidla. Objednať si môžete vozidlo od 30.3.2021 a doručovať zákazníkom sa začne v lete 2021.

Elektrický pohon

Plug-in hybridná verzia Triedy C (dobíjateľná zo siete) bude nasledovať čoskoro po spustení predaja spaľovacích verzií. Pri použití rovnakých základných motorov tu robí elektrifikácia ďalší veľký krok. S elektrickým pohonom s výkonom 95 kW (129 k) a čisto elektrickým dojazdom približne 100 kilometrov (WLTP) môžete jazdiť v mnohých prípadoch bez použitia spaľovacieho motora ( 2-litrový štvorvalec s výkonom 204 koní).

Synchrónny elektromotor poskytuje maximálny krútiaci moment 440 Nm. a max. výkon elektrického pohonu je dostupný do rýchlosti 140 km/h. Batéria modelu pochádza z vlastného vývoja automobilky a pozostáva z 96 článkov s celkovou kapacitou 25,4 kWh.

Batéria poskytne dojazd okolo 100 km (WLTP) a pomocou teplotného manažmentu poskytuje stabilné nabíjanie jednosmerným prúdom. Batériu dobijete pomocou DC prúdu výkonom až 55 kW za 30 minút. Súčasťou výbavy je trojfázová palubná nabíjačka s výkonom do 11 kW.

Pohonná sústava Mercedes-Benz Triedy C plug-in hybrid
Pohonná sústava Mercedes-Benz Triedy C plug-in hybrid | Zdroj: Daimler

Okrem Triedy C má Mercedes v ponuke plug-in hybridnú Triedu S s podobnými elektrickými parametrami a model GLE 350de, ktoré takisto podporujú rýchle DC nabíjanie. S posledným spomenutým modelom sme v našom teste dokázali dosiahnuť kombinovanú spotrebu paliva len 1 l / 100 km.

Plug-in hybridy s DC nabíjaním ponúkajú aj iné značky. Už dlho je na trhu napríklad Mitsubishi Outlander PHEV, ktorý sme tiež testovali, alebo Land Rover so svojimi najnovšími plug-in hybridnými modelmi.

Náš tip
Elektrická vlajková loď Mercedes-Benz EQS už aj na Slovensku
10. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+