MojElektromobil

Nový PEUGEOT e-EXPERT získal vo štvrtok 17. decembra ocenenie VAN OF THE YEAR 2021 (Van roka 2021). Ocenenie súvisí s aktivitami tímu PEUGEOT, ktoré súvisia so zameraním sa značky na stratégiu elektrifikácie.

Nový model PEUGEOT e-EXPERT je už šiestym automobilom značky PEUGEOT, ktoré získalo prestížne ocenenie International VAN OF THE YEAR od založenia ankety v roku 1992.

Nový PEUGEOT e-EXPERT je vo všetkých situáciách komfortný a dokáže sa prispôsobiť mnohým pracovným nárokom na priestor. Vďaka tomu je každodenný život jednoduchší a najmodernejšia generácia technológií na palube prispieva k presvedčivému štýlu vozidla.

Pre umožnenie voľného vstupu do centier miest vznikol model PEUGEOT e-EXPERT vo verzii, ktorá do segmentu kompaktných vanov prináša 100 % elektrický pohon.

Nový PEUGEOT e-EXPERT je perfektným príkladom sily výberu, pretože ponúka:

 • 2 úrovne dojazdu až do vzdialenosti 330 km podľa cyklu WLTP,
 • 3 dĺžky (Compact, Standard a Long),
 • schopnosť utiahnuť príves s hmotnosťou až do 1 000 kg a zaťaženie až do 1 275 kg,
 • rovnaký ložný priestor ako verzie so spaľovacím motorom, čiže až do 6,6 m³.

Všetky schopnosti klasického modelu PEUGEOT Expert bez kompromisov a s nulovými emisiami.

Víťazné vozidlo môže celý rok používať na svojej karosérii označenie International VAN OF THE YEAR. Toto ocenenie odzrkadľuje nasadenie všetkých projektových tímov, ktoré vytvorili model PEUGEOT e-EXPERT.

Od vzniku tohto ocenenia v roku 1992 ju značka PEUGEOT získala už úžasných šesťkrát:

peugeot e-expert
Peugeot časová os | Zdroj: Peugeot

Potešenie z jazdy a praktický v každodennom živote: schopnosti Next Gen e-Van

Nový PEUGEOT e-EXPERT spája kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnou ložnou kapacitou. Batérie sa nachádzajú pod podlahou, takže na objem ložného priestoru nemajú vôbec žiaden vplyv. Toto umiestnenie zároveň zvyšuje tuhosť, zaručuje potešenie z jazdy a vďaka optimálnemu rozloženiu hmotnosti prináša radosť porovnateľnú s verziami so spaľovacími motormi.

Vodič nového modelu PEUGEOT e-EXPERT si v každom momente užíva komfort na palube, ktorý sa spája so špeciálne nastaveným posilňovačom riadenia, takže uľahčuje šoférovanie za každých okolností s priemerom otáčania s hodnotou 11,3 m (verzia Compact, medzi obrubníkmi), čo dopĺňa výška obmedzená na 1,90 m (v závislosti od verzie), čo zaručuje bezproblémový vjazd na väčšinu parkovísk.

Nový model PEUGEOT e-EXPERT je dostupný v rovnakých verziách ako verzie so spaľovacími motormi, aby splnili nároky všetkých užívateľov:

 • Furgon (3 dĺžky: Compact 4,6 m, Standard 4,95 m a Long 5,30 m),
 • Predĺžená kabína (5 alebo 6 sedadiel, pevných alebo sklápacích, vo veľkostiach Standard a Long),
 • Podvozok s kabínou (pre individuálne úpravy a verzie karosérií, v štandardnej veľkosti).
peugeot eexpert van of the year 2021
Peugeot e-Expert | Zdroj: Peugeot

Variabilita vnútorného priestoru stanovuje nové štandardy v segmente prostredníctvom 3-sedadlovej lavice Moduwork, ktorá ponúka možnosť rozdelenia steny za vodičom pomocou dvierok a sklopenia bočného sedadla.

Možnosť ťahania prívesu s hmotnosťou až do 1 000 kg zostáva nezmenená.

Veľkosť ložného priestoru s objemom až do 6,6 m³ je úplne rovnaká ako v prípade verzií so spaľovacími motormi a užitočné zaťaženie do 1 275 kg znamená hodnotu špeciálne pre elektrický pohon.

100 % elektrický pohon, účinnosť Next Gen e-Van

Nový PEUGEOT e-EXPERT využíva modulárnu platformu EMP2 (Efficient Modular Platform) určenú pre viac druhov pohonov, ktorá ponúka aj 100 % elektrický pohon s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm dostupným hneď od naštartovania. K tomu okamžité reakcie a nulové vibrácie, žiaden hluk, žiadnu zmenu prevodových stupňov, žiaden zápach a, samozrejme, nulové emisie CO2.

Nový PEUGEOT e-Expert je prvým elektrickým vozidlom značky PEUGEOT s dvoma možnosťami dojazdu. Podľa požiadaviek sú k dispozícii lítiovo-iónové batérie s kapacitou 50 kWh alebo 75 kWh.

Verzie (Compact, Standard a Long) dostupné s batériou s kapacitou 50 kWh poskytujú dojazd do vzdialenosti až do 230 km podľa testovacieho cyklu WLTP.

Verzie Standard a Long sú dostupné aj s batériou s kapacitou 75 kWh, ktorá podľa rovnakého testovacieho cyklu ponúka dojazd do vzdialenosti až do 330 km.

Podľa požiadaviek zákazníkov a možností nabíjania sú k dispozícii dva druhy palubných nabíjačiek a to štandardne dodávaná jednofázová nabíjačka s výkonom 7,4 kW a na požiadanie sa dodáva trojfázová nabíjačka s výkonom 11 kW. Možnosti nabíjania:

 • zo štandardnej zásuvky (8 A): plné nabitie trvá 31 hodín (50 kWh batéria) alebo 47 hodín (75 kWh batéria),
 • zo zosilnenej zásuvky (16 A): plné nabitie trvá 15 h (50 kWh batéria) alebo 23 h (75 kWh batéria),
 • cez 7,4 kW Wall Box: plné nabitie s jednofázovou palubnou nabíjačkou (7,4 kW) trvá 7.30 h (50 kWh batéria) alebo 11.20 h (75 kWh batéria),
 • cez 11 kW Wall Box: plné nabitie trvá 5 h (50 kWh batéria) alebo 7,30 h (75 kWh batéria) s trojfázovou palubnou nabíjačkou (11 kW),
 • z verejnej nabíjacej stanice: teplotný manažment batérie umožňuje využívanie 100 kW nabíjačiek. To znamená, že nabitie na 80 % trvá 30 minút (50 kWh batéria) alebo 45 minút (75 kWh batéria).
peugeot eexpert van of the year 2021 peugeot connect
Peugeot aplikácia | Zdroj: Peugeot

Prostredie PEUGEOT

Automobilka PEUGEOT podporuje svojich zákazníkov pri ich energetickej zmene, preto spúšťa širokú ponuku služieb postavenú na troch pilieroch:

PEUGEOT Easy charge zjednodušuje zákazníkom prístup k možnostiam nabíjania:

 • Ponukou zosilnených zásuviek, prípadne možnosťou inštalácie nástenných nabíjačiek Wallbox,
 • Nabíjací preukaz sprístupňuje sieť 190 000 verejných nabíjačiek v Európe.

PEUGEOT Easy move zabezpečuje mobilitu zákazníkov:

 • Dlhšie cesty si môžu naplánovať cez Trip planner, ktorú je jednou z funkcií v rámci služieb aplikácie pre mobilné telefóny Free2move,
 • Prostredníctvom balíka služieb Mobility Pass si môžu vyriešiť svoje špecifické požiadavky na mobilitu.

PEUGEOT Easy care prináša zákazníkom viac pokoja:

 • Online pripojenie im ukáže, kde sa nachádza najbližšia nabíjačka,
 • Servisné zmluvy a asistenčné služby umožnia užívať si vozidlo bez obáv,
 • Na batériu platí záruka, ktorá tvrdí, že 8 rokov alebo 160 000 kilometrov bude batéria poskytovať 70 % nabíjacej kapacity. Potvrdenie o kapacite je súčasťou každého predaja vozidla.

Aplikácia MyPeugeot® pre mobilné telefóny umožňuje naplánovať nabíjanie na konkrétny čas. To isté poskytuje aj dotyková obrazovka Connected Navigation (v závislosti od verzie). Tento systém taktiež umožňuje v akomkoľvek momente spustiť aj nastaviť nabíjanie či skontrolovať aktuálny stav nabitia batérie.

Nový modelový rad PEUGEOT e-EXPERT ponúka na mieru vytvorené možnosti, aby vyhovel potrebám a požiadavkám zákazníkov. Dodáva sa vo verziách výbavy PRO a PREMIUM ako aj vo verziách ASPHALT (pre diaľkovú dopravu) a URBAN (využitie v mestách). Každá verzia môže byť vybavená najmodernejšími technológiami a asistenčnými systémami vodiča.

Nový model PEUGEOT e-EXPERT je v Európe dostupný od polovice novembra.

Výrobný závod, ktorý sa nachádza pri francúzskom meste Valenciennes, je pripravený čo najrýchlejšie splniť rastúci záujem o vozidlá.

17. februára 2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+