MojElektromobil

Zaujímavé štatistiky prichádzajú z európskej Mekky elektromobility, Nórska. Až 40% nových vozidiel za mesiac august boli elektromobily a plug-in hybridy

Za mesiac august sa v Nórsku predalo celkovo až 40,2% automobilov, ktoré mali buď plne elektrický alebo plug-in hybridný pohon. Celkový počet registrácií týchto vozidiel činí za august 5393 kusov. Ide o druhý najlepší výsledok v histórii, pričom medziročný nárast atakuje hodnotu 43 %. Obľube sa tešia aj elektrické a plug-in hybridné “jazdenky”, keď bolo do Nórska privezených až 1 025 takýchto vozidiel.

Náš tip
Európska únia zatiaľ neplánuje zaviesť kvóty pre predaj elektrifikovaných áut, ale…

norsko predaje elektromobilov plug-in hybridov

Štatistiky sú rozhodne zaujímavé

Z 5 393 predaných vozidiel bolo 2 784 kusov elektromobilov a 2609 plug-in hybridov. K týmto číslam treba ešte pripočítať 1 025 ojazdených vozidiel a automobily typu VAN v počte 104 kusov.

norsko predaje opel ampera-e

Nórsko je prvým európskym trhom, kde sa začal predávať veľmi očakávaný elektromobil Opel Ampera-e. Žiaľ výrobca nestíha uspokojovať dopyt po vozidle, dôsledkom čoho je výrazný pokles predaných kusov. Nebyť toho, možno by bol august najsilnejším mesiacom pre automobily do zásuvky na nórskom trhu.

Náš tip
Prehľad najpredávanejších áut do zásuvky na slovenskom trhu | 1. polrok 2017

norsko predaje elektromobilov plug-in hybridov

Rebríčku elektromobilov v Nórsku dominuje Volkswagen e-Golf s 996 registrovanými kusmi. Na druhom mieste je BMW i3 s 390 registráciami. Nasledujú Nissan Leaf s 264 a Renault ZOE so 141 registráciami. Darí sa aj Tesle, keď Model S si zaregistrovalo 106 a Model X 88 nórskych majiteľov. Registrácie spomínaného modelu Opel Ampera-e klesli na 61 kusov.

Zdroj: insideevs.com

6. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+