MojElektromobil

Prvá generácia známeho elektrického modelu Nissan Leaf bola uvedená v Japonsku ešte v roku 2010. Doteraz dodala automobilka celosvetovo už 320 000 kusov, pričom hneď 100 tisíc bolo predaných na domácom japonskom trhu. Po tomto míľniku má automobilka ďalšie plány, vrátane prípravy nových elektrických modelov.

Náš tip
22 NOVÝCH ELEKTRICKÝCH VOZIDIEL NISSAN LEAF BUDE SLÚŽIŤ PRE POLÍCIU V JAPONSKU

Nissan a nové elektromobily

“Sme nadšení, že sme dosiahli 100 000 predaných vozidiel Nissan LEAF na domácom trhu v Japonsku. Nebolo by to možné bez našich zákazníkov, ktorí prijali toto skvelé auto. Éra elektrických vozidiel je tu. Ako vedúca technologická spoločnosť bude automobilka Nissan pokračovať v práci na iniciatívach Nissan Intelligent Mobility s cieľom poskytovať produkty a služby, ktoré presahujú očakávania zákazníkov.” – hovorí Asako Hoshino, senior viceprezident spoločnosti Nissan a šéf operačného výboru pre Japonsko.

Nissan plánuje podľa najnovších vyjadrení uviesť na domácom trhu aj 3 nové elektromobily a tiež 5 nových vozidiel s využitím platformy e-POWER. Malo by sa tak stať v plánoch do roku 2022. Automobilka má v rovnakých plánoch aj veľký míľnik v podobe globálneho predaja 1 milióna elektrifikovaných (e-POWER + elektromobily) vozidiel ročne.

“Sme hrdí na náš domáci trh a na to, že Japonsko vedie cestu vpred, pokiaľ ide o platformu Nissan Intelligent Mobility. Táto vízia mení skúsenosti zákazníkov tým, že prináša technológie a služby, ktoré zlepšujú život a umožňujú stabilný rast prostredníctvom spoločnosti Nissan M.O.V.E. až do roku 2022.” – povedal Daniele Schillaci, výkonný viceprezident spoločnosti Nissan pre globálny marketing a predaj vozidiel s nulovými emisiami.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+