MojElektromobil
Slavo Dzuričko 13. júna 2018

Rebríčky predajov v rámci európskych trhoch hovoria jasne. Dominujú dva kompaktné elektromobily Renault ZOE a Nissan LEAF. Práve v predošlých rokov 2015, 2016 a 2017 dominoval model z dielne francúzskeho výrobcu Renault. Ešte predtým však v rokoch 2011 – 2014 kraľoval japonský Nissan LEAF. A práve nový model LEAF 2018 zaznamenáva úspech v prvých mesiacoch roka, a tak by sa mohol stať opäť jednotkou.

Náš tip
NISSAN ZÍSKAL 37 TISÍC NOVÝCH OBJEDNÁVOK NA MODEL LEAF V EURÓPE

Nissan LEAF alebo Renault ZOE?

Hoci rebríček sa zameriava na predaje v západnej Európe, aktuálne mu dominuje práve Nissan LEAF 2018. Ide o predaje na úrovni 11 441 kusov za prvé štyri mesiace tohto roka. Na druhom mieste sa podľa očakávania umiestnil model Renault ZOE. Tretie miesto obsadilo BMW i3 a štvrté (so zároveň najvyšším rastom) model Volkswagen e-Golf. Do TOP 10 sa ešte vošli aj dva modely z dielne automobilky Tesla, ďalej elektrické modely Smart, Hyundai či známa KIA Soul. Rebríček uzatvára desiatym miestom model Opel Ampera-E (akási európska verzia elektromobilu Chevrolet Bolt EV).

Ak sa predaje budú pohybovať v obdobných číslach, japonský Nissan by mohol skutočne zaznamenať prvé miesto za rok 2018. Je to však ešte ďaleká cesta, necelé tri kvartály sú pred nami a konkurencia v podobe francúzskej automobilky rozhodne nespí. Ktorý model z desiatky najlepšie sa predávajúcich by ste si vybrali vy? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. júna 2018
Fotománia

+