MojElektromobil

Autosalón v Tokiu bol svedkom svetovej premiéry elektrického a autonómneho konceptu Nissan IMx. Tento crossover stelesňuje budúcnosť inteligentnej mobility Nissan a ponúka veľmi zaujímavé parametre.

Špekulovalo sa, že Nissan nám na tokijskom autosalóne predstaví elektrické SUV postavené na platforme novej generácie modelu Leaf. Toho sme sa však nedočkali. Namiesto toho tu máme futuristický koncept, ktorý má ešte určite ďaleko od sériovej výroby. Na druhej strane aspoň získame predstavu o tom, čo môžeme očakávať od budúcej generácie elektromobilov značky Nissan.

Náš tip
Nissan vybuduje v Európe 1 000 nových rýchlonabíjacích staníc

320 kW, 700 Nm a 600 km

Koncept Nissan IMx má elektromotor na každej náprave. Ich celkový výkon je 320 kW a krútiaci moment 700 Nm. Batéria nešpecifikovanej kapacity má zabezpečiť dojazd až 600 km. A to zrejme podľa japonského cyklu JC08, ktorý je ale rovnako „benevolentný“ ako európsky NEDC.

„Nissan IMx je bezemisný koncept crossoveru, ktorý stelesňuje budúcnosť inteligentnej mobility našej spoločnosti. Prostredníctvom nej sa zaväzujeme k zmene spôsobu, ktorým ľudia komunikujú so svojimi vozidlami, ako aj interagovaniu našich automobilov s okolím a spoločnosťou,“ hovorí Daniele Schillaci, výkonný viceprezident pre globálny marketing a predaj elektromobilov.

Náš tip
Nový Nissan Leaf je možné rezervovať aj na Slovensku, a to v špeciálnej edícii

Elektromobil má obsahovať pokročilý systém plne autonómneho riadenia PROPILOT. Po jeho aktivácii sa všetky prvky manuálneho riadenia „schovajú“, aby mal vodič, čo najviac životného priestoru pre čo najkomfortnejšie cestovanie.

Zdroj: tlačová správa

25. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+