MojElektromobil

Čínska automobilka NIO oficiálne spustila výrobu svojho nového elektrického SUV s označením NIO EC6. Prebiehať bude vo výrobnej fabrike JAC-NIO situovanej v meste Hefei, v čínskej provincii Anhui.

Tak ako bolo avizované pred časom, NIO teda bude aj v tomto prípade využívať služby čínskej štátnej automobilky JAC Motors, hoci teraz už z pozície spolumajiteľa. Ako uvádza portál Electrive, NIO zároveň získava investíciu v objeme 1,3 miliardy eur, čo by malo znížiť aktuálny finančný tlak.

Na oplátku v meste Hefei vybuduje výskumné strediská, výrobné fabriky a podľa súčasných správ sem dokonca plánuje presunúť aj riadiacu centrálu.

NIO so svojím kúskom EC6 stavia na kombináciu dávky luxusu a športového výkonu. Do predaja sa dostanú tri varianty s rôznymi kapacitami batérie – 70 kWh, 84 kWh a 100 kWh. Z 0 na 100 km/h to dáva za 4,7 sekundy a dojazd sa má, podľa pomerne benevolentnej metodiky NEDC, pohybovať niekde na úrovni 615 km.

Elektromobil majú poháňať dva elektromotory, s výkonom 160 a 240 kW. Bližšie technické špecifikácie, ako aj ďalšie podrobnosti, vrátane ceny, výrobca zatiaľ neprezrádza. Necháva si to až na júl.

NIO sa necháva počuť, že so svojím najnovším kúskom sa chce profilovať ako priamy konkurent pre Model 3 od Tesly, hoci podľa odbornej verejnosti by bolo vhodnejšie cieliť skôr niekde na Model X alebo Model Y. Prvé dodávky sú projektované na september tohto roka.

Náš tip
Elektromobily Nio batérie nenabíjajú, rovno ich menia. Prečo táto metóda nie je rozšírená?

27. februára 2020
Zdroj: Electrek, Electrive

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+