MojElektromobil

Francúzska spoločnosť Newron, ktorá vznikla v roku 2016, chce byť výrobcom exkluzívnych prémiových elektrických motocyklov. Založili ju dvaja inžinieri Sébastien Mahut a Michel Serafin so skúsenosťami z tohto odvetia. Napriek tomu, že predstavili ešte len druhý prototyp a stále hľadajú investorov, tak už budúci rok majú v pláne uviesť na trh elektrickú motorku s dreveným dizajnom.

Krásna motorka s neistou budúcnosťou

Drevené prvky elektrickej motorky od Newron majú zahnutý dizajn a sú umiestnené proti sebe. Vďaka tomu pôsobí motorka dravo. Jeden drevený prvok je v časti, ktorá podopiera sedadlo a druhý v časti, ktorá kryje batériu. Tá má na sebe LED svetlá, ktoré  môžu svietiť rôznymi farbami. Spoločnosť neudáva ani maximálnu rýchlosť motorky a ani dojazd. Tvrdí ale, že motorka bude mať inteligentný systém napájania, ktorý bude regulovať prísun energie tak, aby ste dorazili do zvolenej destinácie. Samozrejmosťou má byť prepojenie so smartfónom.

newron

Newron by chcel v budúcom roku vyrobiť 12 kusov tohto inak limitovaného prémiového modelu. V roku 2021 by rád výrobu navýšil. Pretože sa ale stále jedna len o prototyp a spoločnosť stále hľadá investora, tak je otázne, či sa tento plán podarí zrealizovať.

Náš tip
Ikonická Honda Super Cub je späť! Teraz aj s elektromotorom

8. augusta 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+