MojElektromobil

Prvotné podmienky pre majiteľov elektromobilov v Nemecku boli zavedené ešte v roku 2016. Už vtedy však okolité štáty Belgicko či Holandsko preferovali prístup v prípade kúpy elektromobilu alebo plug-in hybridného vozidla. Nemecko sa vtedy odhodlalo k príspevku vo výške 3000 eur v prípade kúpy plug-in hybridného modelu a 4000 eur v prípade plne elektrického modelu. Majiteľ vozidla je tiež oslobodený na 10 rokov od dane z vlastníctva motorového vozidla.

Náš tip
DO EURÓPY SMERUJE ĎALŠIA SIEŤ RÝCHLYCH NABÍJACÍCH STANÍC. STOJÍ ZA ŇOU RENAULT A NISSAN

Až 8000 eur?

Aktuálne pripravuje Nemecko novinky a elektromobilitu chce podporiť aj väčšou dotáciou. SPD (sociálni demokrati) chcú presadiť navýšenie dotácie na dvojnásobnú hodnotu a teda až na 8000 eur. V hre je tiež rozšírenie siete nových nabíjacích staníc pre plug-in hybridné vozidlá a elektromobily. Konkrétne sa hovorí o celkovom počte až 100 000 nabíjacích staníc do roku 2020 a to je skutočne úctyhodné číslo.

tesla model 3 palubna nabijacka

Koaličná zmluva zahŕňa tiež dohodu o zvýšení dotácie pre elektrické autá v taxislužbách a elektrické úžitkové vozidlá. Cieľom je pochopiteľne podpora predaja elektrických áut. Jedným z dôvodov môže byť práve aj nedostatočná sieť nabíjacích staníc. Minulý rok údajne došlo k ich zdvojnásobeniu, hodnota 10 700 nabíjacích staníc však stále nie je optimálna.

Zdroj: auto.pravda.sk

16. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+