MojElektromobil

Automobilka Tesla sa doteraz veľmi slovenskému trhu nevenovala. Nie sme však sami, spoločnosť sa venuje hlavne trhom, kde je po jej vozidlách dopyt a takisto seriózna podpora zo strany štátu. Tesla pre slovenských zákazníkov ešte stále neotvorila konfigurátor pre držiteľov rezervácií Modelu 3. Slovenská republika je dokonca spoločne s ďalšími východoeurópskymi krajinami na webe Tesly zaradená do regiónu “Other Europe”.

Tento rok sa to pravdepodobne zmení. Slovenský fanúšik Tesly sa na Twitteri Elona Muska opýtal, kedy príde možnosť leasingu do Európy a upozornil, že na Slovensku ešte stále spoločnosť nemá servisné centrum ani oficiálnu predajňu. Musk mu odpovedal stručne – “Príde tento rok”.  

V Prahe je už prvé servisné centrum pripravené na otvorenie v najbližších týždňoch a v neďalekej Viedni servis Tesly praská vo švíkoch. Preto sa z Muskovej odpovede veľmi tešíme a určite tento krok ocenia aj majitelia Tesiel na Slovensku.

Z Elonovej odpovede sa s určitosťou nedá povedať, či tu plánuje otvoriť predajňu, servis, alebo oboje. Každopádne sa však plánujú tento rok nejakým spôsobom venovať slovenskému trhu a to je skvelá správa.

13. apríla 2019
Zdroj: Twitter

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+