MojElektromobil

Športový režim “Track Mode” má Tesla Model 3 Performance už nejakú dobu. Išlo však len o softvérovú úpravu. Teraz prichádzajú aj nové športové kolesá, brzdy a vylepšený softvér pre okruhovú jazdu.

Model 3 Performance s balíkom Track Package je zameraný na maximálny výkon na okruhu. Obsahuje úplne nový hardvér optimalizovaný pre maximálnu silu v zákrutách, v brzdení a čo najlepší okruhový čas.

Celý balík stojí 5,500 USD a obsahuje tieto komponenty:

  • Set zliatinových diskov Zero-G Performance o rozmeroch 20” a 9” (priemer x šírka) s Tesla logom v strede
  • 20x krytky matíc
  • Set semi-slick pneumatík Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmermi 245/35Z R20
  • Senzory tlaku vo všetkých pneumatikách
  • Set športových brzdových platničiek pre všetky kolesá
  • Brzdová kvapalina určená na okruhovú jazdu

Balík je dostupný len pre verzie Dual Motor All-Wheel Drive s funkciou Performance Upgrade. Športová jazda s novým balíkom Track Package určite neprospeje dojazdu, ktory bude s vysokou pravdepodobnosťou rýchlo klesať. Jazdu si môžete pozrieť na videách nižšie.

Vylepšený softvér Track Mode V2

Nová verzia softvéru Track Mode prináša omnoho väčšiu personalizáciu. Je možné si v ňom nastaviť rôzne jazdné režimy, úrovne jazdných vlastností, asistentov stability, alebo rekuperácie.

Vodič si môže svoju jazdu nahrať na kamerový záznam a softvér ukazuje aj detailný záber daného okruhu.

Model 3 Track Mode V2

Model 3 Track Mode V2

4. marca 2020
Zdroj: Tesla, Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+