MojElektromobil

Tesla plánuje pridať do svojho Modelu 3 takzvaný „Track mode“. Dostupný bude len pre výkonnejšiu verziu Performance. Je to akousi verziou športového režimu, ktorý elektromobilu  umožní driftovať, prípadne robiť s ním iné zaujímavé kúsky.

Náš tip
DOSTANE TESLA MODEL 3 ŠPORTOVÝ REŽIM, KTORÝ ZVLÁDNE AJ DRIFT? VÝROBCA HO UŽ TESTUJE

Automobilka hovorí, že tento mód funkcie neuberá, naopak, pridáva ich. Majitelia týchto vozidiel tak získajú viac kontroly nad automobilom, no trakčná kontrola a systémy udržania stability fungujú naďalej.

Tesla dolaďuje detaily

Nový mód ešte nie je poriadne odskúšaný, Model 3 Performance  s touto funkciou mal síce testovaciu jazdu na cestách v Los Angeles, no bolo to v rámci plnej premávky, takže nebol čas ani priestor na skúšanie týchto funkčných noviniek. Počas silného zatáčania by malo pomôcť aj automatické rozdelenie hnacej sily medzi predným a zadným motorom.

Výsledok teda je, že šoféri budú môcť využiť pretáčavosť a driftovať, zatiaľ čo ostatné bezpečnostné systémy budú fungovať. Tesla zapracovala aj na systéme chladenia pohonnej  jednotky počas využívania Track mode.

Zdroj: electrek.co

6. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+