MojElektromobil

Registrácie elektrifikovaných automobilov vzrástli v júni medziročne o 67% na 265 000 kusov (druhý najlepší výsledok predajov elektromobilov v histórii), a to najmä vďaka prílivu Modelu 3 Tesly a prudkému poklesu čínskych elektromobilov s malým dojazdom. Tie stratili v Číne nárok k dotáciám. Globálny podiel elektrifikovaných automobilov v roku 2019 stúpol na 2,4% (3,3% v mesiaci jún).

Elektrický sedan BAIC Senova - európska verzia

100% elektromobily rástli rýchlejšie ako plug-in hybridné vozidlo (medziročný nárast +104% verzus +67%). Čisté elektromobily obsadzovali v júni 76% trhu s elektrifikovanými vozidlami. S novými elektromobilmi s dlhým dojazdom na trhu bude podiel plug-in hybridov len klesať.

Tesla Model 3 dosiahol nový historický rekord dodaných elektromobilov za mesiac (1. miesto s 39 632 kusmi v júni) a na druhé miesto sa dostala európska verzia BAIC Senova so 17 916 registráciami, pričom čínsky sedan preskočil dve pozície za dva mesiace.

Tesla Model 3 pri nákladke do lode
Tisíce Modelov 3 pre Veľkú Britániu čakajúc na nákladku do lode

Renault Zoe sa vyšplhal na 7. miesto vďaka 4990 dodávkam v júni, pričom jeho prvá generácia ukončila svoje predaje vo veľkom štýle. Japonské SUV Mitsubishi Outlander PHEV preskočil dve pozície na 5.miesto a zaznamenal predaj takmer 6 000 kusov.

V druhej polovici tabuľky sa darilo čínskemu Baojun E-Series, ktorý vďaka 2 566 registráciám preskočil 2 pozície na 18.miesto. Tesla Model X sa tiež umiestnil v júni v prvej dvadsiatke (16.miesto) vďaka 5 603 dodaným kusom.

Predaje elektromobilov podľa modelu

Medzi výrobcami Tesla na prvom mieste

V júni sa Tesle (1.miesto) konečne podarilo prekonať čínsky BYD, vďaka výkonu 48 788 kusov, zatiaľ čo čínsky výrobca mal slabšie predaje 24 000 kusov. Tesle teraz dýchajú na chrbát traja čínski výrobcovia BAIC, BYD a SAIC.

Nissan Leaf sa stal medzi množstvom čínskych modelov 4. najpredávanejším elektroautom.

V druhej polovici tabuľky vidíme kórejskú Kiu o 3 pozície vyššie (11.miesto) a čínsky Dongfeng sa vrátil do top 20 vďaka 6 613 dodaným kusom (19.miesto).

Predaje elektromobilov podľa výrobcu

Číňania obsadzujú 66% trhu čistých elektromobilov, pričom ich podiel stúpa každý mesiac. Reagujú rýchlejšie na rastúci trend výroby čistých elektromobilov.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. augusta 2019
Zdroj: EV sales

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+