MojElektromobil

Daimler AG ako nemecká automobilová skupina zastrešuje aj značku Mercedes-Benz. Nemecká spoločnosť spolu so svojou čínskou sestrou BAIC Motor Corp. oznámili plánovanú investíciu vo výške 735 miliónov dolárov do výroby elektromobilov na čínskom trhu.

K dispozícii bude aj nová továreň na výrobu batérií

Z danej čiastky bude trojciferná suma, rádovo v miliónoch eur, vyčlenená na výstavbu novej továrne na výrobu batérií. Táto továreň vznikne podľa slov predstaviteľov Daimleru pod taktovkou spoločnosti Beijing Benz Automotive Co (BAIC).

Náš tip
Mercedes predstaví na autosalóne vo Frankfurte konkurenta pre BMW i3

„Do roku 2025 bude mať práve čínsky trh podstatný podiel na celosvetovom predaji elektrických vozidiel značky Mercedes-Benz.“ – uviedol Hubertus Troska z čínskej divízie spoločnosti Daimler.“

Obe spoločnosti podpísali minulý mesiac rámcovú zmluvu na modernizáciu výrobných zariadení na výrobu nízkoemisných vozidiel, čo zahŕňa plug-in hybridy a samozrejme plne elektrické automobily.

Náš tip
Mercedes-Benz EQ: Emócia a inteligencia v jednom
Mercedes-Benz EQ.
Mercedes-Benz EQ. Zdroj: Mercedes-Benz

Do 5 rokov viac ako 10 nových elektromobilov

Automobilka Mercedes-Benz, člen skupiny Daimler AG, plánuje do roku 2022 uviesť na trh viac ako 10 nových elektrických vozidiel. Prvý z nich, SUV založené na koncepte Generation EQ, má byť uvedený na trh v roku 2019.

Páči sa vám koncept Generation EQ? Tešíte sa na ďalšie elektromobily značky Mercedes-Benz? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

13. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+