MojElektromobil

Najdostupnejší elektromobil od Tesly –  Model 3 – je oficiálne najrýchlejšie sa nabíjajúcim sa elektromobilom na svete.

Aktualizácia firmvéru, ktorá sa tento víkend dostala do európskych Modelov 3 verzie Long Range im umožní nabíjať sa výkonom až 200 kW na „ultrarafast“ nabíjačkách. Na Slovensku máme takúto ultrafast nabíjačku zatiaľ iba jednu, nachádza sa na čerpacej stanici Slovnaft pri Budči.

Nabíjacia stanica od ZSE Drive na odpočívadle pri Budči je momentálne kapacitne schopná dodávať výkon 175 kW.

Technické rozšírenie kapacity pripojenia stanice pre poskytovanie výkonu 350 kW zo strany ZSE Drive je pripravované na september 2019.

200 kW nabíjací výkon sa rovná rýchlosti až 1350 km za každú hodinu nabíjania. Vzhľadom k tomu, že Long Range verzia disponuje dojazdom 527 km (EPA) to znamená, že plne nabitie bude trvať len 20 minút. To je čas, za ktorý si stihnete objednať a vypiť kávičku na čerpacej stanici.

“Je to len začiatok”, hovorí Tesla. „Keď spustíme 3.generáciu Superchargerov (V3), naše elektromobily sa budú nabíjať ešte rýchlejšie s max. výkonom 250 kW.“


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. júna 2019
Zdroj: Top Gear

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+