MojElektromobil

Tesla už dávnejšie vymazala z ponuky možnosť kožených poťahov sedadiel a nahradila ju syntetickou kožou s názvom „Tesla Synthetic Material“. Trochu živočíšnej kože sa v jej interiéri predsalen nachádza – na volante. Väčšine zákazníkov na tom veľmi nezáleží, no mnohým áno. Dnes Tesla oznámila, že Model Y a Model 3 budú už budúci rok úplne „vegánske“, vrátane volantu.

Tento krok je reakciou na prosbu organizácie PETA, ktorej predstaviteľka požiadala Teslu, aby zvážila odstránenie kože z volantu vo svojich autách.

Elon Musk odpovedal, že v súčasnosti už Tesla má pripravený volant bez kože, avšak len na nevyhrievanú verziu. Volant s vyhrievaním ešte doriešený nie je. Životnosť volantu so syntetickou kožou je problém kvôli špinám či telesným a iným tekutinám, ktoré máme na rukách.

Nakoniec však Musk povedal, že Model Y a 3 budú budúci rok úplne “vegánske”:

PETA: „Môžete potvrdiť, že Model Y bude bez kože, ako ste sľúbili?“

Musk: „Áno, bude.“

PETA: „…a že všetky produkty Tesly budú úplne bez živočíšnych produktov na budúcoročnom stretnutí pre akcionárov?“

Musk: „Uh, nie som si istý, možno v našich produktoch ešte ostane maličký kúsok kože, avšak som si celkom istý, že to nebude v Modeli 3 a Y. Veľa vecí treba vyriešiť. Myslím si, že Model Y a Model 3 budú čoskoro bez kože a budete si môcť špeciálne objednať vegánsky Model S a X.“

Tesla si nedávno patentovala nový typ tkaniny založenej na vlne. Mnohí vegáni sa vyhýbajú vlne, pretože je to živočíšny produkt (hoci nevyžaduje smrť zvieraťa). Nevieme, či je tento nový materiál súčasťou vegánskeho sľubu. Vegánsky interiér Tesly je v ponuke už niekoľko rokov a majitelia sú s ním spokojní.

Elektromobilita a vegánstvo určite majú niečo spoločné, obe sa snažia menej zaťažovať životné prostredie.

Zástupkyňa organizácie PETA argumentovala na Twitteri tým, že živočíšna výroba je najväčším zdrojom emisií. Väčším, ako doprava. Elon Musk s ňou súhlasil a napísal, že si je vedomý tohto faktu.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. júna 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+