MojElektromobil

Práve kapacita batérie je často jedným z kľúčových prvkov v prípade elektrických, ale aj plug-in hybridných vozidiel. Práve nová verzia Mitsubishi Outlander PHEV pre modelový rok 2019 práve dostáva nové vylepšenie v podobe mierneho navýšenia kapacity batérie. Tá bude v prípade plug-in hybridného Outlanderu navýšená o približne 10% na hodnotu 13,8 kWh. Táto zmena by mala priniesť čisto elektrický dojazd na úrovni 45 kilometrov na jedno nabitie (podľa štandardu WTLP).

Náš tip
MITSUBISHI OUTLANDER JE NAJLEPŠIE PREDÁVAJÚCIM PLUG-IN HYBRIDOM VO VEĽKEJ BRITÁNII

Plug-in hybridný Mitsubishi Outlander

Vyššia kapacita batérie však nie je jedinou zmenou. Nový plug-in hybridný model Outlander teraz ponúkne maximálnu rýchlosť v plne elektrickom režime v rozmedzí 125 – 135 km/h. Vďačiť môže aj vylepšenému elektromotoru, ktorý poháňa zadnú nápravu vozidla. Rovnako ako batéria, aj elektrický motor zaznamenal nárast výkonu o 10%, a to konkrétne na 95 konských síl. Poteší tiež vylepšenie systému S-AWC s novými režimami “šport” a jazdu na snehu. Nechýbajú tiež jemné dizajnové zmeny v interiéri a exteriéri.

Plug-in hybridné Mitsubishi sme si mohli prezrieť aj naživo na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne.

Plug-in hybridný model Mitsubishi Outlander určený pre modelový rok 2019 by sa mal začať predávať aj na európskych trhoch, a to už v priebehu septembra, kedy by malo prísť aj k oficiálnemu predstaveniu nového vozidla. S blížiacim sa predstavením by sme sa mali dozvedieť aj viac informácií o cene a dostupnosti tohto modelu.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+