MojElektromobil

Mitsubishi elektrifikuje svoj vozový park pomaly, no pred pár rokmi prekvapili plug-in hybridom s podporou nabíjania jednosmerným prúdom. Rýchle nabíjanie zmenilo tvár týchto vozidiel a najnovšie sa do toho púšťa aj Mercedes-Benz. Mitsubishi sa ale nechce držať plug-in hybridného modelu Outlander a oznamuje príchod ďalšieho vozidla do zoznamu – Eclipse.

Mitsubishi sa elektrifikovanie pohonnej jednotky celkom podarilo, my sme si plug-in hybridný Outlander užili, no určite nemôžeme povedať, že bol bez chýb. Efektivita sa stáva stále častejšie skloňovaným slovom vo svete automobilov, nakoľko v dobe elektrickej znamená veľmi veľa. A v tomto ohľade nebol ukážkový.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Automobilka Mitsubishi prichádza s odhalením nového plug-in hybridného modelu Mitsubishi Eclipse Cross. Podľa prvotných informácií má nadväzovať na úspech plug-in hybridnej technológie, no tu väčšina dôležitých parametrov končí. Pôjde samozrejme o facelift, konkrétne o dizajnovo-technologickú evolúciu súčasného modelu, ak máme citovať slová v tlačovej správe.

Zároveň má ísť o vlajkovú loď v Európe po technologickej stránke. Chýbať tu teda nemôžu funkcie ako systém Twin Motor 4WD či Super-All Wheel Control, teda S-AWC. Vo vybraných európskych krajinách sa dostane na trh na jar budúceho roka, avšak konkrétne počty kusov pre krajiny budú prirodzene závisieť od lokálneho záujmu.

Od uvedenia modelu Eclipse Cross v roku 2017 sa predalo až 66 390 kusov v Európe.

Konkurenčné plug-in hybridy

Do plug-in hybridov idú viaceré automobilky s cieľom priniesť efektívnejšie vozidlá a zároveň znížiť papierové emisie. Aktuálne sa do rozširovania ponuky púšťa aj Renault s modelmi Captur a Megane. Vo veľkom má nastavenú cestu elektrifikácie aj Mercedes-Benz, ktorý do viacerých plug-in hybridov pridáva rýchle DC nabíjanie.

Náš tip
Mercedes-Benz GLE 350de: Spravili sme 500 elektrických kilometrov s plug-in hybridom
15. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+