MojElektromobil

Hoci sa v priebehu najbližšieho roka dočkáme masívnejšieho budovania verejne prístupných nabíjacích staníc vďaka nedávno uzatvoreným štátnym dotáciám, výstavba prebieha aj pomimo. Svoju nabíjaciu infraštruktúru rozširujú prevádzkovatelia, ale aj samosprávy či dokonca Ministerstvo obrany SR.

Zelenšie Ministerstvo obrany SR

Ako prezradil súčasný minister obrany SR, Jaroslav Naď, v rámci komplexov Bytovej agentúry ministerstva obrany (BARMO) vyrastú nabíjacie stanice pre elektromobily. Prvá z nich bude ubytovaným hosťom dostupná už o 18. októbra. Situovaná je pri ubytovacom zariadení Pri Šajbách 12 v Bratislave.

Ide o nabíjaciu stanicu s nabíjacím výkonom 22 kW, ktorá podporuje súčasné nabíjanie dvoch elektrických vozidiel. V blízkej budúcnosti má slúžiť aj priamo elektromobilom Bytovej agentúry ministerstva obrany. Aktuálne očakáva dodanie prvých 3 takýchto vozidiel, ktoré by mali byť do prevádzky uvedené začiatkom roka 2022.

Minister obrany SR v tejto súvislosti avizuje “krok k zelenšiemu ministerstvu”. S projektom sa začína v Bratislave, no už čoskoro plánuje vybudovať nabíjacie stanice aj pri komplexoch BARMO v Trenčíne, Martine a Žiline.

Prvá nabíjacia stanica pri BARMO Bratislava | Zdroj: Jaroslav Naď

Vyhradené miesta v Bánovciach nad Bebravou

V ústrety majiteľom elektromobilov sa v ostatnej dobe vydalo aj mesto Bánovce nad Bebravou. Na ulici Hviezdoslavova pri nabíjacej stanici, ktorá funguje už niekoľko mesiacov, pribudli parkovacie miesta vyhradené pre parkovanie elektrických vozidiel počas nabíjania. Ide o 2 miesta vyznačené ikonickou zelenou farbou. Mesto o tomto kroku informovalo prostredníctvom tlačovej správy.

Parkovacie miesta pre elektromobily | Zdroj: Bánovce nad Bebravou
Náš tip
Slovnaft zverejnil cenník nabíjania elektromobilov. Cez aplikáciu MOL Plugee vychádza lacnejšie
12. októbra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+