MojElektromobil

MINI prezradilo, že Paceman sa vráti ako elektromobil. Po novom to však už nebude trojdverový crossover ako tomu bolo naposledy. Bližšie informácie prináša motor1.

MINI so spaľovacím motorom to majú spočítané

MINI v priebehu minulého roka oznámilo, že v priebehu roka 2025 uvedie na trh svoje posledné auto so spaľovacím motorom. Po tomto modeli má v pláne sa stať elektrickou značkou. Spoločnosť však už v súčasnosti začína s postupným prechodom na novú technológiu pohonu. Má v pláne v dohľadnej dobe uviesť na trh hneď dva plne elektrické crossovery. Jedným z týchto modelov by mal byť vynovený MINI Paceman.

viac prvkov bude zdieľaných s novým Cooperom. Zdroj: motor1

Aktuálne správy nám naznačujú, že Mini svojim pripravovaným modelom vzkriesi štítok Paceman, ktorý  bol v spoločnosti používaný pre trojdverový crossover v rokoch 2013 až 2016. Nový Paceman by mal prísť na trh už v roku 2024, pričom by malo ísť o klasický štvordverový crossover. V minulosti sa totiž ukázalo, že trojdverová verzia nebola žiadaná natoľko, ako si v MINI predstavovali.

Plne elektrický crossover MINI Paceman

Podľa dostupných zdrojov by mal nový Paceman doraziť s pohonom všetkých kolies. Zatiaľ však nie je celkom jasné, akú elektrickú sústavu sa inžinieri MINI rozhodli v tomto modeli využiť. Zatiaľ sa však odhaduje, že Paceman by mohol do vienka dostať batériu s kapacitou 60 kWh. Generálny riaditeľ MINI Bernd Körber sa zároveň vyjadril, že spoločnosť využije platformu elektromobility na mieru a už teraz vyvíja architektúru pre podporu svojich budúcich vozidiel.

MINI spoznáme zďaleka. Zdroj: motor1

Paceman podľa všetkého nezanevrie ani na viaceré štýlové prvky, na ktoré sme si pri tejto značke už zvykli. Celkový výzor bude inšpirovaný novým MINI Cooperom. Podobnosť by mala byť citeľná ako v exteriéri,  tak aj interiéri, pričom modernizované prvky interiéru sú očkovateľné naprieč celou novou modelovou radou značky MINI.  Špionážne zábery nového MINI Coopera nám naznačujú, že si značka zachová mnohé zo svojich charakteristických prvkov. Môžeme teda očakávať, že si tieto prvky nájdu svoju cestu aj do nového Pacemana.

Náš tip
TEST MINI Cooper SE: Britský elektromobil, ktorý dáva zmysel
20. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+