MojElektromobil

Ani Mini sa elektrických modelov nebojí, čo dokázali elektromobilom MINI Cooper SE. Ten sme si už stihli aj vyskúšať a rozhodne išlo stále o veľmi štýlové a zábavné auto, avšak bez zvuku spaľovacieho motora. Najnovšie BMW potvrdilo príchod aj ďalších dvoch plne elektrických modelov britského MINI.

Viacero automobiliek už stihlo potvrdiť, že do budúcnosti plánujú plne elektrifikovať svoj vozový park. MINI najmä pre svoju cieľovú skupinu sľubuje, že okrem elektrických verzií bude stále vyrábať aj tie so spaľovacím motorom: „V budúcnosti MINI umožní svojim zákazníkom po celom svete, aby si mohli vybrať bez emisnú jazdu s kompletne elektrifikovanou modelovou rodinou. Zároveň ale bude MINI stále ponúkať vysoko efektívne benzínové a dieselové motory, ktoré budú aj naďalej ideálnym riešením pre cieľové skupiny a regióny, pre ktoré ešte nie je možná voľba plne elektrického auta.“

Po plne elektrickom hatchbacku sa do predaja dostanú aj dva väčšie modely – crossover a kompaktný crossover. V plne elektrickej verzii bol potvrdený MINI Countryman, pričom pracujú aj na úplne novom type, ktorý bude dostupný iba ako elektromobil: „Úspech MINI Countryman bude nadväzovať s ďalším crossover modelom v segmente malých áut, ktorý bude vybavený výhradne plne elektrickým pohonom. Ako doplnok, ďalšia generácia MINI Countryman bude dostupná so spaľovacími motormi a taktiež elektromotorom, čím bude spĺňať rôzne požiadavky zákazníkov po celom svete.

MINI Countryman je aj v súčasnosti dostupný v elektrifikovanej plug-in hybridnej verzii. Každý ďalší elektromobil MINI však určite vítame. Vzhľadom na úzku cieľovú skupinu, ktorá MINI berie ako voľbu nielen kvôli dizajnu, ale aj pre jazdné vlastnosti v kombinácií so spaľovacím motorom je miernejšia cesta prechodu k elektrifikácií pozitívnou správou.

 

29. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+