MojElektromobil

Dva elektrické modely z limitovanej edície 999 vozidiel MINI Cooper SE Cabrio si môžu zákazníci pozrieť a zakúpiť u bratislavského predajcu MINI Auto Palace.

Elektrifikácia značky MINI napreduje míľovými krokmi a napĺňa tak ambíciu prechodu na čisto elektrický pohon. Značka MINI prostredníctvom modelu MINI Cooper SE Cabrio vyzdvihuje svoju flexibilitu a vozidlo vzniklo iba v obmedzenej malej sérii limitovanej na 999 vozidiel. S dojazdom 201 kilometrov podľa cyklu WLTP umožňuje aj výlety pod holým nebom za hranice mesta.

S dojazdom 201 kilometrov podľa cyklu WLTP umožňuje aj výlety pod holým nebom za hranice mesta | Foto: Mini

Výnimočné vozidlo

Plne elektricky poháňanú a teda mimoriadne tichú textilnú strechu v štýle MINI Yours s typickým vzorom Union Jack možno otvárať, zatvárať, alebo nastaviť ako posuvnú strechu až do rýchlosti 30 km/h. Elektromotor s výkonom 135 kW (184 k) zrýchli model MINI Cooper SE Cabrio z pokoja na 100 km/h za 7,3 sekundy. MINI Cooper SE Convertible sa vyrába vo farbách čierna Enigmatic Black a strieborná White Silver.

MINI Cooper SE Convertible sa vyrába vo farbách čierna Enigmatic Black a strieborná White Silver | Foto: Mini

Obe farebné vyhotovenia si môžu záujemcovia a priaznivci štýlovej značky MINI pozrieť u bratislavského predajcu MINI v Auto Palace. Ide pritom iba o jedno z dvoch miest, kde sa na Slovensku predávajú vozidlá MINI. Auto Palace tento rok oslavuje 10 rokov pôsobenia na trhu a práve možnosť uviesť 2 vozidlá zo série v Európe limitovanej na 999 kusov predstavuje ocenenie vysokej kvality služieb, ktoré spoločnosť od svojho vzniku poskytuje zákazníkom.

Od nápadu až po malú sériu

S modelom MINI Cooper SE Cabrio vyzdvihuje automobilka MINI svoju flexibilitu a prvýkrát zaviedla výrobu malej série. Model MINI Cooper SE Cabrio v edícii limitovanej na 999 vozidiel sa bude spolu s konvenčne poháňaným MINI Cabrio vyrábať v Holandsku.

Viac o modely na linku tu.

17. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+