MojElektromobil

Z dobre informovaného zdroja sme sa dozvedeli, že v prvý deň druhého kvartálu roka 2019 začala Tesla testovať prvú rýchlonabíjačku pre svoj ťahač Tesla Semi.

Nová nabíjačka sa podľa očakávania volá Tesla MegaCharger a má priam neuveriteľný výkon 1 MW. Odlíšenie od bielych SuperChargerov zabezpečí červená farba stojanu.

Testovanie prebieha na verejnom, no dobre ukrytom mieste v arménskom meste Jerevan.

Napriek obrovskému výkonu má MegaCharger ultratenký kábel, ktorý je ešte výrazne tenší než v súčasnosti používané káble na Superchargeroch druhej či dokonca tretej generácie.

Systém mikrovlnnej rezonancie

Tesla testuje svoj nový patent tzv. mikrovlnnej rezonancie. Hoci sa môže zdať že ide o prevratný vynález, opak je pravdou. Systém mikrovlnnej rezonancie je známy z mikrovlnných rúr – dochádza k nemu vtedy, keď mikrovlnka zohreje tanier na extrémne vysokú teplotu, no jedlo zostane úplne studené.

Tesla prišla na to ako tento jav využiť vo svoj prospech a preniesť obrovský výkon do batérie bez zohrievania samotného kábla.

Uvažujú nad zmenou konektora

Kým prvá verzia MegaChargera používa upravený konektor Type 2, nový systém otvára nové možnosti. Podľa informácii rádia Jerevan uvažuje Tesla nad použitím konektora USB Type C, HDMI, H2O 1/2″ či 3/4″. To by umožnilo otvoriť MegaChargre aj pre konkurenčné ťahače s výkonom 1 HP.

Tesla zároveň informovala, že aj v prípade ak sa rozhodne používať HDMI konektor, bude možné použiť v súčasnosti už dostupný adaptér pre napájanie H2O.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Silvester 2018: Čo nás čaká a (ne)minie v elektromobilite?


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. apríla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+