MojElektromobil

Niektoré samosprávy v gemerskom regióne idú cestou ekológie. Spomedzi 35 miest so žiadosťou o dotáciu uspeli tri. O Fiľakove sme vás už informovali, k nemu sa pridáva Hnúšťa a Tornaľa. Dotácia je vo výške 30 tisíc eur a príde z Environmentálneho fondu ministerstva životného prostredia SR. Elektromobily budú využívané zväčša na mestské aktivity a organizáciami miest.

„Slúžiť bude najmä zamestnancom mesta a jeho organizácií, školám či amatérskym športovcom,“ uviedla pre Klaudia Kovácsová, hovorkyňa mesta Fiľakovo.

Každá samospráva sa bude na kúpe elektromobilu finančne podieľať. Fiľakovo jeho nákup dofinancuje sumou 9 tisíc eur. Hnúšťa prispeje sumou, ktorá bude viac ako 1500 eur. Mesto Tornaľa sa bude na spolufinancovaní elektromobilu podieľať sumou 6 tisíc eur.

nissan e-nv200 40 kwh
Nissan e-NV200 – tento elektromobil kúpi mesto Fiľakovo

„Veľmi sa tomu tešíme. Chceme ísť ako mesto aj touto cestou, cestou ekológie,“ povedala primátorka Tornale Anna Szögedi.

My sa tešíme, že o elektromobily je záujem aj v mestských zastupiteľstvách a vidia v nich budúcnosť. Ich obstarávacia cena je síce o trochu vyššia, ako v prípade bežných automobilov, no odvďačia sa vám čistejšou jazdou a nižšími nákladmi na pohonné hmoty. Dúfame, že k týmto  trom mestám sa budú postupne pridávať aj ďalšie a ďalšie.

Náš tip
FIĽAKOVO DOSTALO DOTÁCIU Z ENVIRONMENTÁLNEHO FONDU NA ELEKTROMOBIL

Zdroj: rimava.sk

25. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+