MojElektromobil

Mesto Fiľakovo zakúpi 7-miestny elektromobil Nissan e-NV200. Celková hodnota vozidla je 39 880 €. Z tejto sumy bude 30 000 € poskytnutých z Environmentálneho fondu. Elektromobil bude využívaný prevažne na činnosti nehospodárskeho charakteru vo verejnom záujme na výkon samosprávnych funkcií v súvislosti s ohranou ŽP (miestne šetrenia, správne konania), regionálnym rozvojom (stretnutia s partnermi úspešných projektov ktoré negenerujú príjem), vzdelávaním (školské preteky, súťaže ZŠ, ZUŠ a Gymnázium), osvetovou činnosťou (účasť na seminároch, školeniach) a telesnou kultúrou a športu (amatérsky šport mládeže).

nissan e-nv200 40 kwh

Záväzok minimálne na 8 rokov

Mesto urobilo v apríli tohto roka prieskum vo verejných zariadeniach mesta, z ktorého vyplynul najväčší záujem práve o 7-miestne vozidlo. Mesto sa zaviazalo, že bude elektromobil využívať minimálne 8 rokov. Za  túto dobu musí zabezpečiť jeho servis (predpísané garančné prehliadky, technické prehliadky). Celková výška spolufinancovania nákupu elektromobilu je vo výške maximálne 9 880. Vzhľadom k tomu, že zatiaľ nebolo zrealizované verejné obstarávanie, tak výsledná výška spolufinancovania môže byť o niekoľko % nižšia.

nissan e-nv200 40 kwh

Nissan e-NV200 disponuje dojazdom približne 300 kilometrov na jedno nabitie. Mesto jeho zákupením nielenže šetrí životné prostredie, ale aj náklady na jeho prevádzku sú oveľa nižšie, ako je to v prípade konvenčných automobilov.

Náš tip
NISSAN E-NV200 PRICHÁDZA NA ĎALŠIE TRHY S NOVOU 40 KWH BATÉRIOU A VYLEPŠENÝM DOJAZDOM NA JEDNO NABITIE

Zdroj: filakovo.sk

22. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+