MojElektromobil

Známy luxusný elektrický sedan Tesla Model S uzrel svetlo sveta po prvý krát v roku 2012. Tri roky po ňom prišlo následne luxusné elektrické SUV Tesla Model X. Mercedes však prichádza s inou stratégiou. Už na budúci rok by mohol odhaliť svoj prvý plne elektrický SUV model EQC. A už nasledujúci rok po ňom by mohol prísť aj luxusný sedan s označením Mercedes EQS.

Náš tip
MERCEDES EQC NA PRVÝCH SNÍMKACH V MRAZIVÝCH PODMIENKACH! | FOTO

Mercedes EQS – elektrický S-Class?

„Budeme mať elektrické vozidlo na úrovni triedy S, nepochybne, ale nebude to trieda S.“ – hovorí Michael Kelz, hlavný inžinier programu EQC z dielne nemeckého Mercedesu.

Označenie vozidla navyše stále nie je potvrdené. Očakáva sa však pokračovanie v rámci novej modelovej série „EQ.“ Prečo teda Mercedes jednoducho nevytvorí elektrickú S-Class? Hlavný inžinier Michael Kelz hovorí, že samotná platforma na to nie je stavaná. Mohli by však vytvoriť plug-in hybridný model.

„Neplánovali sme uviesť toto auto (S-Class, pozn. red.) na trh ako plug-in hybrid, ale bolo by to možné. Hneď, ako uvidíme, že existuje vyšší dopyt, mohli by sme v rámci modelu CLS priniesť aj jeho plug-in hybridnú verziu.“ – pokračuje Michael Kelz.

Nový elektromobil z dielne nemeckej automobilky by mal mieriť na tie najvyššie priečky v segmente luxusných sedanov. Vozidlo by malo zdielať známu platformu MEA s inými elektromobilmi značky Mercedes či iných dcérskych značiek. Elektrický SUV model EQC by mal byť podľa predošlých únikov oficiálne predstavený v priebehu roka 2019. Luxusný elektrický sedan EQS následne v priebehu roka 2020.

„Bude to luxusné, elektrické auto, automobil tej najvyššej rady.“ – zdôraznil hlavný inžinier projektu EQC, Michael Kelz.

Zdroj: electrek.co

18. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+