MojElektromobil

Posledné mesiace unikajú všelijaké novinky o pripravovanom elektrickom SUV z dielne Mercedesu. Nemecká automobilka už elektrické modely vyrábala, no boli zhodné s automobilmi poháňanými benzínovými motormi. Teraz je ale ich úsilie jasné: budúci rok začať s úplne novým, čisto elektrickým SUV, pod novou dcérskou značkou, v ktorej sa budú nachádzať len elektromobily.

Náš tip
MERCEDES EQS: PÔJDE O NOVÝ PLNE ELEKTRICKÝ SEDAN PRE ROK 2020?

Zimné testy sa uskutočnili v marci a spoločnosť hovorí, že teraz sa viac zamerajú na testy zavesenia a hnacej jednotky a samozrejme, na testy vo vyšších teplotách.

Toto sú detaily, ktoré Mercedes ukázal na tlačovej konferencii

Digitálny

  • Digitálne testovanie všetkých kľúčových oblastí  vývoja vozidla od simulácie, cez výkon, aerodynamiku, ovládanie a jazdné vlastnosti

Z obrazovky počítača na cestu

  • Aj napriek výhodám počítačového testovania, týkajúceho sa rýchlosti a efektívnosti, žiadny automobil nemôže prejsť z takéhoto testovania priamo ku koncovému zákazníkovi. Musí prejsť cez sériu reálnych testov na ceste. Tu sa Mercedes zameria hlavne na kvalitu komponentov a celkové otestovanie reálneho správania automobilu za rôznych podmienok. Špeciálna pozornosť sa venuje hlavne batérii a elektrickej pohonnej jednotke

Otázka proporcií

  • Pri elektromobiloch je veľmi dôležité odhlučnenie interiéru, keďže zvuk z motora nevychádza takmer žiadny. V interiéri je tak lepšie počuť valivý zvuk kolies a svišťanie vetra. Toto sa snažia inžinieri v Mercedese eliminovať

1/3, 2/3

  • Pomerom digitálneho a reálneho testovania, ktorý je 35 % k 65 % dostane nový elektromobil tie najlepšie jazdné vlastnosti

Takmer 200

  • Počet postavených prototypov, slúžiacich na testovanie

Niekoľko stoviek

  • Pred tým, ako je automobil poslaný do produkcie, je potrebné urobiť množstvo testov z mnohých oblastí vývoja. Na tomto sa podieľajú stovky expertov, od tých, ktorí sa zameriavajú na jednotlivé súčiastky až po tých, ktorí otestujú elektromobil ako celok.

Približne 4 roky

  • Toto je čas, ktorý bol venovaný vývoju tohto elektomobilu

Tri letá a tri zimy

  • Vystavený extrémnym podmienkam a teplotám od -35 až do +50 stupňov celzia počas obdobia 3 zimy a 3 letá

Dospelý

  • Pred oficiálnym zahájením predaja bude elektromobil testovaný v mnohých krajinách po celom svete, ako sú Nemecko, Fínsko, Švédsko, Španielsko, Taliansko, Čína, Južná Afrika alebo Dubaj.

Novinka bude obsahovať 70 kWh batériu s dojazdom až do 500 kilometrov, no musíme počítať s tým, že reálny dojazd bude určite nižší. V dojazde bude súťažiť s niekoľkými ďalšími SUV, ktoré prídu na trh v najbližších rokoch. Nový Mercedes bude obsahovať dva elektromotory s maximálnym výkonom 300 KW. Zrýchlenie z 0 na 100 by mal zvládnuť do 5  sekúnd.

Zdroj: electrek.co

11. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+