MojElektromobil

Po predstavení nového Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC začalo vznikať mnoho diskusií. Tie sa netýkali hlavne nadšenia z toho, že veľký hráč, akým Mercedes určite je, predstavil nový elektromobil v populárnej kategórii crossoverov. Diskutujúci sa zamerali hlavne na fakt, že výrobca na papieri udáva dojazd do 200 míľ (322 km).

Hovorca Mercedesu, Michael Minielly už kontaktova Green Car Reports ohľadom toho, že toto číslo je nesprávne.

„Naši kolegovia v Štutgarte nás upozornili, že dojazd na úrovni 200 míľ je nesprávny. Prosíme o opravu a žiadame vás, aby ste uvádzali ako oficiálny údaj číslo 279 míľ (450 kilometrov) NEDC.“

Povedali by ste si, že problém je tým pádom vyriešený. Nie je. NEDC je už archaický a veľmi nepresný testovací postup, ktorý bol nahradený oveľa lepším WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure) a hoci stále nie je taký presný, ako systém EPA, ide o významné zlepšenie. Takže aký by mohol byť reálny dojazd tohto elektromobilu?  Odhaduje sa, že v prípade EPA testovania Mercedes EQC dosiahne dojazd zhruba 222 míľ, čo je približne 360 kilometrov. Pripomíname, že Mercedes EQC má batériu s kapacitou 80 kWh, pričom účinnosť je stanovená na 22,2 kWh na 100 kilometrov.

Náš tip
ELON MUSK: TESLA MODEL Y BUDE VÝROBNOU REVOLÚCIOU!

222 míľ síce nie je nijako extra vysoké číslo, hlavne na automobil, ktorý by sa mal začať predávať až v roku 2020, no na druhú stranu, toto číslo vyzerá minimálne v boji s konkurenciou lepšie, ako 200. Veľmi silnou konkurenciou na poli elektrických crossoverov bude Tesla Model Y. Tá bude ponúkať dojazd približne 280 míľ (450 kilometrov), čo už je celkom slušný údaj.

Zdroj: insideevs.com

10. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+