MojElektromobil

Ako je to s elektromobilitou vo firemnom prostredí? Čo môžete očakávať od nového elektrického úžitkového vozidla, a aké benefity so sebou vlastne prinesie prechod na elektrickú jazdu? 

Odpovede na všetky otázky spojené s prevádzkou elektromobilov vo vašej firme, priamo od tých najpovolanejších, prinesie odborná konferencia eFleet Day 2022

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od zákazníkov, ktorí elektrické autá už používajú. V kombinácii s testovacími jazdami ukážu priamy pohľad na svet elektrických vozidiel, ktoré majú svoje miesto vo firemnej sfére.

Mercedes-Benz a príklady z praxe

Konferenciu zastrešujú najväčšie automobilové spoločnosti, vrátane popredných zástupcov značky Mercedes-Benz. Plne podchytené budú obidva svety – osobné aj úžitkové vozidlá. Týmto spôsobom návštevníci získajú kompletný pohľad na celú problematiku elektromobilov vo vašej firme.

Výber elektromobilu pre firemné využívanie sa od bežnej kúpy vozidla pre koncového používateľa líši a má svoje špecifické stránky. Práve tie budú podrobne prezentované počas konferencie. V prípade Mercedes-Benz je ponuka pripravovaná každému zákazníkovi na mieru, pričom nejde len o samotný predaj vozidla, ale o komplexné služby vrátane poradenstva vo všetkých potrebných oblastiach.

Testovacie jazdy priamo na mieste

V prípade prezentácií na eFleet Day 2022 budú preto kľúčovú úlohu zohrávať informácie postavené na konkrétnych prípadoch z praxe pri skutočných klientoch. Na mieste budú vystavené, a v niektorých prípadoch na testovacie účely pripravené vozidlá Mercedes-Benz eSprinter, Mercedes-Benz eVito Tourer, EQV, ako aj osobné modely EQS, EQB a EQA od Mercedes-EQ.

EQA od Mercedes-EQ

Elektrická EQA na trh prišla ako moderné SUV s dynamickým dizajnom, ktorý čerpá z dlhoročných skúseností etablovanej automobilky. Okrem do detailov prepracovaného dizajnu a konštrukcie láka aj na zástup špičkových technológií a prvotriednu výbavu.

Vďaka akumulátoru s kapacitou 66,5 kWh sa pýši dojazdom presahujúcim hranicu 420 kilometrov [1]. Ideálne podmienky pre akumulátor za každých podmienok udržiava pokročilý termálny manažment. Nabíjanie cez DC CCS konektor prebieha pri výkone do 100 kW a nabitie z 10 na 80 percent je vďaka tomu otázkou približne 32 minút.

Foto: Mercedes-Benz

EQB od Mercedes-EQ

Špičkové elektrické SUV až pre siedmich pasažierov je stelesnením toho najlepšieho, čo momentálne ponúka svet elektrických modelov tejto kategórie. Pochváliť sa môže aj modelom s výkonom až do 215 kW a dojazdom až do 471 kilometrov[1].  Veľkou prednosťou EQB je možnosť všestranného využitia. Vďaka až siedmim sedadlám vo voliteľnej výbave alebo objemnému ložnému priestoru až do 1710 litrov ponúka ideálnu kombináciu priestoru, komfortu a funkčnosti.

Najmenší problém mu nerobia ani dlhšie trasy. Jednak kvôli spomínanému dojazdu, ako aj vďaka podpore rýchleho nabíjania, kedy je akumulátor možné na 80% kapacity nabiť už za 32 minút. Priestranný interiér kombinuje s najmodernejšími technológiami, znamenitou bezpečnosťou a vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Jazda na plne elektrickom EQB sa tak stáva skvelým zážitkom.

Foto: Mercedes-Benz

EQS od Mercedes-EQ

EQS je prvý elektrický luxusný sedan od značky Mercedes-EQ, ktorý bol ako elektromobil navrhnutý úplne od podlahy. Mercedes-EQ ním nanovo definuje tento segment vozidiel. Ako prvý model je postavený na modulárnej architektúre pre elektrické vozidlá luxusnej a vyššej triedy.

Ako najaerodynamickejší sériovo vyrábaný automobil na svete sa pýši prvotriednym dojazdom až do 757 km[1] na jedno nabitie. Zlúčením technológie, dizajnu, funkčnosti a konektivity očaruje EQS vodiča aj cestujúcich. Všetky modely EQS sú vybavené elektrickým hnacím ústrojenstvom na zadnej náprave, verzie s pohonom 4MATIC majú elektrické hnacie ústrojenstvo dodatočne aj na prednej náprave. 

Výkon rýchleho nabíjania až 200 kW umožní akumulátor nabiť z 10 na 80 % kapacity už za 31 minút. Dôkazom o dlhej životnosti akumulátorov je certifikát akumulátora. Tento certifikát platí desať rokov alebo do 250 000 kilometrov.

Foto: Mercedes-Benz

Čo všetko ponúka Mercedes-Benz?

Mercedes-Benz predstaví aj svoje hlavné benefity pre firemných zákazníkov, vrátane bezplatného servisu, certifikátu akumulátora, služby Mercedes me, aplikácie na podporu prechodu na e-mobilitu či celkovej problematike nabíjania a prevádzky elektromobilov. Chýbať nemôže ani téma možností financovania, či už ide o finančný alebo operatívny leasing.

Priblížené budú aj všetky praktické stránky prevádzky firemného vozového parku. Od možností klasického servisu až po špecializované služby 24-hodinovej podpory, vďaka ktorej dochádza k eliminovaniu krízových situácií, ktoré so sebou prináša život na cestách.

Záruka na auto aj akumulátor, k tomu nepretržitý servis

Základom pre pohodovú jazdu je bezplatný servis v cene elektromobilu po dobu 6 rokov, prípadne 160 000 najazdených kilometrov. K tomu sa pridáva certifikát akumulátora na 8 rokov alebo 160 000 najazdených kilometrov (EQA, EQB, EQC, EQV). V niektorých prípadoch je to dokonca omnoho viac (EQE, EQS).

Aby toho nebolo málo, pridáva sa záruka mobility Mobilo a Mobilo Van, v rámci ktorej sú promptne riešenie všetky problémy – porucha, nehoda, ale aj prípady vandalizmu. Služba pokrýva celú Európu a problémovú situáciu rieši buď opravou na mieste alebo náhradným vozidlom. V prípade, že je potrebný dlhší servisný zásah, využiť je možné náhradné cestovanie alebo bezplatné ubytovanie.

Riešenie mobility Mobilo je k pritom dispozícii pre každé osobné vozidlo Mercedes-Benz a obnovuje sa bezplatne po každej pravidelnej výrobcom predpísanej údržbe vykonanej v autorizovanom servise Mercedes-Benz – a to až po dobu 30 rokov.  Pre úžitkové vozidlá je určená obdobná služba MobiloVan, ktorá funguje prakticky rovnako.

Digitálne služby pre všetky potreby

Pre komerčných zákazníkov je k dispozícii rozsiahly balík digitálnych služieb Mercedes me connect. Svojimi službami je zameraný na posilnenie troch kľúčových oblastí – pohodlie, podporu a bezpečnosť. 

Ide napríklad o hlasového asistenta, diagnostiku na diaľku, aktualizácie softvéru, diaľkové sledovanie stavu vozidla a ovládanie niektorých prvkov, ako je odomykanie dverí či ovládanie okien a posuvnej strechy. 

V prípade elektromobilov je možné využívať napríklad špeciálne optimalizovanú navigáciu, zobrazovanie nabíjacích staníc a dojazdu či inteligentné nastavenie nabíjania a predklimatizovania vozidla.

Príprava pre prechod na e-mobilitu cez aplikácie

Nemáte istotu, že elektromobil je tým správnym riešením pre vašu firmu? Pochybnosti pomôžu rozptýliť špecializované aplikácie na podporu prechodu na e-mobilitu. 

Aplikácia EQ Ready na základe vašich dát z reálnych ciest analyzuje vaše jazdy. Sleduje najazdené kilometre, čas jazdy, správanie vozidla, výškový profil trasy či dokonca vonkajšiu teplotu. 

Tieto dáta následne vyhodnotí a zistí, či svoje cesty pohodlne zvládnete absolvovať elektromobilom, no na základe parametrov rovno odporučí aj možné riešenia priamo na mieru.

Nástroj eCost Calculator je zase určený na prepočet celkových nákladov, aby ste si pri úžitkových vozidlách vedeli prepočítať, či je prechod na elektromobil vhodný pre vašu firmu. Zobrazí celkové náklady na ročnú prevádzku a prepočíta aj cenu na najazdený kilometer. Ak vaša firma zvažuje prechod na elektromobil, tak ide o neoceniteľného pomocníka.

Foto: Mercedes-Benz

Wallbox, kábel a bezstarostné nabíjanie

S prevádzkou elektromobilov je úzko spojená potreba ich nabíjania. Vôbec sa toho ale netreba obávať, všetko je jednoduché už zo svojho princípu, no vďaka dodatočným službám od Mercedes-Benz sa to všetko stáva úplne bezstarostným.

Chcete nabíjať priamo vo firemných priestoroch? Tento problém vyriešia špecializované nabíjacie skrinky, takzvané wallboxy. Takéto riešenie, priamo so zabudovaným káblom, má Mercedes-Benz v ponuke, takže z nabíjania netreba mať žiadne obavy.

K dispozícii je aj flexibilný nabíjací systém, ktorý je praktickým riešením pre nabíjanie na cestách aj doma. Súčasťou sú adaptéry pre domáce zásuvky, priemyselné zásuvky a verejné nabíjacie stojany a nabíjacie skrinky, ktoré je možné prepojiť s prispôsobiteľným nabíjacím systémom alebo riadiacim prístrojom pomocou funkcie Plug & Play.

Flexibilný nabíjací systém je kompatibilný so všetkými súčasnými a budúcimi modelmi elektrických vozidiel a hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete od spoločnosti Mercedes-Benz.

Využívanie verejných nabíjacích staníc zase budete mať v malíčku vďaka službe Mercedes me Charge s možnosťou automatickej platby za nabíjanie svojho elektromobilu. Jedna služba otvára prístup k obrovskému počtu nabíjacích staníc po celej Európe. Pomôže nájsť tú najvhodnejšiu pre vašu aktuálnu trasu a starosti si nemusíte robiť ani s platením. Na konci mesiaca dostanete prehľadnú faktúru so všetkými nabíjaniami. 

Zaregistrujte sa ešte dnes a získajte akciovú cenu

Pre prvých záujemcov, ktorí sa na akciu eFleet Day 2022 zaregistrujú do 31.3.2022 je pripravená špeciálna cena vstupenky. Namiesto klasických 89€ im bude zaúčtovaná akciová cena 39€ (bez DPH). Akcia je obmedzená časovo, nie počtom vstupeniek, takže neváhajte! Dozviete sa tu všetko o elektromobile pre vašu firmu, a to aj priamo z úst fundovaných odborníkov spoločnosti Mercedes-Benz.

[1] Uvedené hodnoty boli zistené podľa predpísaného spôsobu merania metodikou WLTP. Skutočný dojazd závisí od konfigurácie vozidla, spôsobu a štýlu jazdy, vonkajších klimatických podmienok a pod.

25. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+