MojElektromobil

Pripravovaný elektrický sedan Mercedes-Benz EQS prechádza vo vyhotovení prototypu už nejaký ten čas testovaním. Najnovšie ho len pred pár dňami zachytili, ako sa zamaskovaný preháňa v krutých zimných podmienkach. 

Luxusný model EQS je zaradený niekde na pomedzí E-Classu a S-Classu. V najbližších rokoch doplní ponuku nemeckej automobilky a má byť priamou reakciou na produkciu Tesly, konkrétne na Model S. Mercedes-Benz pritom pri oživení svojho konceptu Vision EQS siaha priamo po novej platforme MEA určenej pre čistokrvné elektromobily. 

Prerastený sedan by mal do vienka dostať dvojicu elektromotorov s výkonom niekde v rozmedzí 400 až 600 koní, v závislosti od konkrétneho variantu. Čo sa týka dojazdu, tu sa pohybujeme v sfére pomerne silných špekulácií. Povráva sa, že na jedno nabitie by mal dosahovať približne 500 až 700 km.

Čerstvé snímky maskovaného prototypu EQS ho síce celkom prirodzene neukazujú v plnej kráse, no nejakú tú základnú predstavu si pomaly môžeme utvárať. Luxusný elektrický sedan zo stajne Mercedes-Benz by mal vo finálnej verzii doraziť niekedy v rokoch 2021 alebo 2022, kedy sa hrdo pripojí k modelu EQC

9. decembra 2019
Zdroj: Carscoops

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+