MojElektromobil

EQC je prvým elektromobilom Mercedes-Benz produktovej a technologickej značky EQ. A naozaj podareným. Vyzerá výborne, ponúka skvelé jazdné vlastnosti, rýchle nabíjanie, vysoký výkon a vynikajúci dojazd.

Poriadny výkon a nadštandardný dojazd

Predností má tento elektromobil viacero. Výkon rovných 300 kW (408 k) zabezpečí zrýchlenie z 0 na 100 km/h za skvelých 5,1 sekundy. Výrobca udáva dojazd 417 kilometrov, čo sme samozrejme aj otestovali. A je naozaj reálny. Dokonca sme v tomto elektromobile dokázali prejsť z Bratislavy do Košíc bez nutnosti zastavenia na nabíjačke.

Interiér modelu Mercedes-Benz EQC je moderný a luxusný. Najvýraznejším prvkom je veľký širokouhlý dotykový displej. Pomocou neho je možné ovládať takmer každý aspekt výbavy vozidla.

Luxus a pohodlie v každom smere

Poriadna výbava je pri značke Mercedes-Benz už štandardom. Preto už v sériovej výbave nájdete napríklad inteligentné svetlomety MULTIBEAM LED, disky z ľahkej zliatiny s priemerom 48,3 cm (19″) s 5-lúčovým dizajnom, širokouhlý kokpit s plnodigitálnym združeným displejom a multimediálnym displejom, najnovšiu generáciu infotainmentu MBUX s hlasovým ovládaním s navigáciou, interiérový asistent MBUX, tepelnoizolačné tmavo tónované sklo, balík komfortnej výbavy KEYLESS-GO, asistent sledovania mŕtveho uhla, balík odkladacích priestorov či nabíjací kábel pre domácu zásuvku.

Kokpit si môžete prispôsobiť presne podľa seba a je len na vás, aké informácie tam chcete mať. Luxusný je aj priestor pre posádku, čo v spojení s kvalitnými sedadlami zabezpečí maximálne pohodlie.

Mercedes-Benz EQC prináša vďaka elektrickému pohonu rôzne benefity. Jazdenie na ňom je ekologické, vozidlo okamžite reaguje na zatlačenie pedálu vďaka krútiacemu momentu 760 Nm dostupnému už od 0 km/h a napríklad taká prevodovka nie je absolútne potrebná. Okrem toho ide o jeden z dizajnovo najpodarenejších a z prémiovej triedy najdostupnejších elektromobilov aké si momentálne môžete kúpiť.

Bezpečnosť posádky je na prvom mieste

Vozidlo disponuje najmodernejšími bezpečnostnými prvkami. Asistenčné jazdné systémy dokážu v závislosti od situácie aktivovať výstrahu, podporiť vodiča a aj automaticky zareagovať. Pri rozpoznaní nebezpečenstva elektromobil automaticky iniciuje preventívne opatrenia.

Prémiové služby

Ako je v prípade Mercedes-Benz zvykom, kúpou vozidla získavate aj výhodné benefity. Okrem 24-hodinovej pohotovostnej servisnej služby máte počas 6 rokov alebo do 160 000 km pravidelnú, výrobcom predpísanú údržbu v cene vozidla. O vyzdvihnutie a dovezenie vozidla na údržbu sa postará servisný technik v okruhu do 15 km od autorizovaného partnera.

Štandardnú 2-ročnú záruku na vozidlo je možné predĺžiť až na 6 rokov alebo do najazdenia 160 000 km. Záruka na akumulátor je 8 rokov alebo do najazdenia 160 000 km. Pokiaľ by ste išli na dovolenku do destinácie, ktorá je vzdialenejšia alebo nemá dostatočne rozvinutú nabíjaciu infraštruktúrou, máte možnosť využiť dovolenkový balík vo forme zvýhodneného prenájmu vozidla so spaľovacím motorom na 14 dní v roku.

Mercedes-Benz EQC je vozidlo, ktoré je výborne vybavené, má za sebou silu kvalitnej značky a navyše ponúka všetky výhody elektromobilu.

 

Článok vznikol v spolupráci s Mercedes-Benz

7. októbra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+