MojElektromobil
Slavo Dzuričko 20. marca 2018

Taxislužba, ktorá bude využívať plne elektrické vozidlá vzniká v Martine a zatiaľ bude premávať pod lokálne známou značkou Alpha Taxi. Na otázku, či pôjde o čisto záležitosť na poli elektromobilov, odpovedal majiteľ taxislužby Alpha pre portál turčania.sk nasledovne:

„Áno, rozhodli sme sa investovať do flotily elektromobilov, ktoré budú uvedené pod novou značkou eAlpha. A to z toho dôvodu, aby si bol zákazník naozaj istý, že sa odvezie bez emisií. To „e“ znamená elektrický, rovnako aj ekologický a ekonomický,“ – hovorí majiteľ taxislužby Peter Kolaja.

Elektromobily ako taxíky

Na otázku, či pôvodná Alpha Taxi zanikne odpovedal jej majiteľ pre portál turčania.sk takto:

„Nie tak celkom. Kvôli súčasným technickým obmedzeniam elektromobilov budeme naďalej pod známou značkou poskytovať populárne lacné diaľkové, hlavne letiskové, transfery. Do momentu, kým sa na trhu objaví použiteľný elektromobil s väčšou prepravnou kapacitou, typu kombi alebo MPV, ponecháme aj v meste aspoň jeden kombík so vznetovým motorom Euro 6 pod značkou Alpha.“

Naozaj veľkým orieškom bola podľa slov majiteľa taxislužby chýbajúca infraštruktúra. Tú sa nová taxislužba snažila riešiť aj využitím možností tretích strán a tiež verí, že pokiaľ existuje čo i len jediná nabíjačka – dá sa to.

„Viedli sme rokovania so súkromným aj verejným sektorom a verím, že to pôjde. Musí. Pomohli nám viacerí nadšenci elektromobility, ako J.M.Martin, predajca automobilov, Habanero steak pub, ako aj iné podniky, kde postupne vyrastú miesta s možnosťou nabiť elektromobil. Tým natrvalo zmenia čiernu dieru elektromobility, akou Turiec v súčasnosti je, na miesto hodné súčasnosti.“ – pokračuje majiteľ Alpha Taxi.

Zdroj: turčania.sk

20. marca 2018
Fotománia

+