MojElektromobil

Automobilka Lucid je známa svojimi prémiovými a výkonnými elektromobilmi, vďaka ktorým sa stavia do pozície vyzývateľa pre modely z dielne Tesly. Hlavne z pohľadu parametrov.

Len pomerne nedávno sa rozhodla vstúpiť na európsky trh s modelom Lucid Air, no a teraz sa dozvedáme niekoľko veľmi základných informácií o tom, čo z jej dielne uvidíme ako ďalšie. Respektíve, ako druhé. Reč je o luxusnom sedemmiestnom elektrickom SUV Lucid Gravity, ktoré sa má do predaja dostať počas roka 2024.

Lucid Gravity | Foto: Lucid Motors

Detaily si Lucid ešte necháva pre seba, avšak to jej nebráni v tom, aby začala budovať veľké očakávania. Automobilka odvážne uvádza, že jej nové SUV “bude rovnako prevratné ako Lucid Air a pozdvihne súčasné štandardy v rôznych oblastiach”. Pri dosiahnutí tohto cieľa využije všetko, čo sa doteraz naučila a svoje technológie posunie za hranice toho, čo sme mohli vidieť.

Lucid Gravity | Foto: Lucid Motors

Podobné marketingové vyhlásenia sú samozrejme príznačné pre veľkú časť nových produktov a keďže nepoznáme žiadne parametre, musíme si počkať, čo presne to Lucid Gravity ponúkne. Luxusné a výkonné SUV ako žiadne doteraz. Takéto vyjadrenie znie fajn, ale do uvedenia na trh ešte zostáva dosť veľa času a konkurencia nespí.

Špecifikácie aj finálny dizajn ešte stále prechádzajú schvaľovaním. Zatiaľ sme sa dočkali len drobnej ochutnávky vo forme niekoľkých obrázkov sprevádzaných veľkolepými vyhláseniami o zamení na luxus, priestrannosť, vysoký výkon a efektivitu. Okrem toho je sľubovaný väčší elektrický dojazd než pri ktoromkoľvek konkurenčnom elektromobile, čo je skutočne odvážne vyhlásenie. Hlavne pri segmente SUV.

Treba ale uznať, že Lucid Air skutočne patrí medzi pôsobivé elektromobily, takže vonkoncom nemusí ísť o žiadne prázdne reklamné reči a pripravovaný model Gravity môže byť skutočne pôsobivý.

Lucid Gravity | Foto: Lucid Motors

25. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+