MojElektromobil

Americká spoločnosť Lucid, ktorá práve začala dodávať prvé elektromobily zákazníkom v USA, ohlásila, že v tomto roku plánuje dovážať vozidlá aj do Európy. Prezradila to na twitteri.

Generálny riaditeľ značky Peter Rawlinson uviedol, že spoločnosť plánuje expandovať do Európy ako aj na Stredný východ v tomto roku a o rok neskôr má prísť na rad obrovský trh v Číne. Nemecko bude pravdepodobne najdôležitejším európskym trhom, kde budú autá dostupné.

Okrem toho chcú Lucidy dovážať aj do Rakúska, Belgicka, Dánska, Fínska, Francúzska, Islandu, Talianska, Monaka, Holandska, Nórska, Španielska, Švédska a Švajčiarska. Otázkou je, či sa na ich zoznam neskôr dostane aj Slovensko…

Prvý elektromobil Lucid Air | Zdroj: Lucid Motors

Spoločnosť v súčasnosti vyrába jediný model – sedan Air, vo fabrike v Arizone. Je však pravdepodobné, že sa portfólio čoskoro rozšíri o niekoľko ďalších modelov. Odvíjať sa to bude od predajných úspechov, keďže v roku 2021 vyrobili len niekoľko stoviek kusov.

V priebehu tohto roka však produkciu plánujú navýšiť až na 20 000 áut. A to by mohlo priniesť do pokladnice dostatok peňazí, aby mohli naplno rozbehnúť vývoj a testy nových modelov.

Stratégia kopírujúca Teslu

Rovnako ako Tesla, sa táto automobilka zrejme pokúsi v Európe presadiť model priameho predaja. Výrobca už oznámil plány na zriadenie deviatich “štúdií” v Spojených štátoch a dá sa očakávať, že na zoznam pribudnú aj veľké európske mestá. Spoločnosť v súčasnosti neplánuje vstúpiť na trh v Spojenom kráľovstve, pretože tam by musela predávať autá s pravostranným riadením. 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

JAR
7. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+