MojElektromobil

Majitelia elektromobilov v Nemecku dostali predčasný vianočný darček. Konzorcium Schwarz Gruppe, ktoré vlastní nákupné reťazce Lidl a Kaufland, informovalo o svojom zámere pri každej z približne 3900 nemeckých predajní vybudovať nabíjacie stanice.

Tento cieľ chce splniť v dohľadnej dobe, pričom zákazníkom poskytne prevažne AC nabíjacie stanice v mixe s DC nabíjaním. Presné počty, ani časový rámec, nateraz neupresňuje.

Konzorcium svojím plánovaným krokom nemeckú nabíjaciu infraštruktúru posunie poriadne vpred. Dokonca uvádza, že sa tým stane najväčším prevádzkovateľom nabíjacích staníc medzi lokálnymi potravinovými predajcami. Vzdialenosť medzi dvomi predajňami má byť v priemere nižšia než 20 kilometrov.

Podľa odhadov potrálu InsideEVs, ktorý na novinku upozornil, sa počet spomínaných predajní, ktoré sa už dnes tešia z prítomnosti nabíjacích staníc, pohybuje v trojciferných číslach. Pomohla tomu dohoda medzi Schwarz Gruppe a Volkswagenom z polovice tohto roka.

Potešujúca je aj správa, že energia využívaná na tento účel je plne produkovaná s využitím obnoviteľných zdrojov. V niektorých prípadoch aj zo solárnych panelov umiestnených na predajniach.

Aj Lidl a Kaufland na Slovensku testujú nabíjacie stanice pre zákazníkov s elektromobilmi. Ostáva nám dúfať, že sa v ďalšej fáze bude podobné rozhodnutie týkať aj Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Kaufland spustil svoju prvú rýchlonabíjačku na Slovensku
18. decembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+