MojElektromobil

Automobilka Land Rover má momentálne v ponuke hneď niekoľko zaujímavým plug-in hybridných modelov a teraz ju doplní aj legendárny model. Predstavený bol totiž Land Rover Defender P400e, ktorý dostane aj elektrickú zásuvku v plug-in hybridnej verzii.

Legendárny plug-in hybrid

V rámci aktuálneho predstavenia nových modelov prišiel rad aj na premiérový plug-in hybridný model Defender v jednej päť-dverovej 110 verzii. Čo sa týka samotného pohonu, pôjde o kombináciu dvojlitrového benzínového motora s elektrickým motorom. Spoločne dokážu dodať výkon až 398 konských síl, ktorý auto rozhýbe z 0 na 100 kilometrov za hodinu už za 5,6 sekundy. Za to môže vďačiť skvelému krútiacemu momentu až 650 Nm.

Náš tip
Aktuálne plug-in hybridy, ktoré kúpite na Slovensku v roku 2020

Nakoľko ide o poriadny Defender, chýbať nemôže ani možnosť ťažného zariadenia so zaťažením 3 tony. Maximálna rýchlosť je 210 kilometrov za hodinu a veľkú pozornosť si určite zaslúži samotná plug-in hybridná jednotka spolu s batériou. Kapacita batérie je síce slušných 19,2 kWh, avšak deklarovaný dojazd má byť iba necelých 44 kilometrov.

Aj DC nabíjanie

Čo túto nižšiu hodnotu zlepšuje je podpora rýchleho nabíjania – auto si podarí aj s 50 kW nabíjaním na DC stojanoch, vďaka čomu sa má auto dobiť na 80 % za približne pol hodinu. Ak budete nabíjať doma cez wallbox alebo na verejne prístupných nabíjacích AC staniciach, podpora je tu aj pre 7.4 kW nabíjanie.

Vozidlo bude dostupné vo verzii s piatimi alebo šiestimi miestami na sedenie. Čo sa týka ďalšej výbavy, plug-in hybridná verzia bude mať štandard s 20 palcovými kolesami, vzduchovým pružením či trojzónovou klimatizáciou a stmavenými svetlami.

21. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+