MojElektromobil

Nie je tomu tak dávno, čo sa šéf Lamborghini vyjadril, že nástupcom superšportového modelu Huracán bude “radikálny” plug-in hybrid. No a teraz nám talianska automobilka predstavila svoju víziu elektromobilu, ktorá bola zhmotnená do konceptu s názvom Terzo Millennio – tretie tisícročie.

Automobilka Lamborghini nadviazala minulý rok spoluprácu s významnou americkou univerzitou Massachusetts Institute of Technology (MIT). Toto zaujímavé partnerstvo je zamerané na vývoj ľahkých kompozitných materiálov, ako aj batériových technológií.  A práve na pôde tejto univerzity nám predstavila svoj futuristický koncept elektromobilu Lamborghini Terzo Millennio.

Náš tip
Ďalšiu generáciu superšportového Lamborghini Huracán bude nutné nabíjať

Nabije sa za pár sekúnd

Koncept je vybavený štyrmi elektromotormi, ktoré sú dopované extra tenkými batériovými modulmi so superkondenzátormi. Na ich vývoji pracuje Lamborghini práve s univerzitou MIT. Jedná sa o špeciálny typ kondenzátora využívajúci nový druh polyméru. Vďaka nemu by malo byť možné nabiť batériu vozidla za niekoľko sekúnd. Rovnako tak pracujú oba subjekty na vývoji batérie z kompozitu uhlíkových vlákien, pretože hmotnosť batérie je v prípade elektromobilu tohto typu obzvlášť dôležitým atribútom.

Schopnosť samo-opravy

Lamborghini Terzo Millennio má mať navyše schopnosť “samo-opravy”. V prípade poškodenia nejakej časti či komponentu vyšle diagnostický systém na postihnuté miesto “liečivé” chemikálie, a to prostredníctvom mikrokanálov.

Náš tip
Bugatti Chiron ako 4-dverový elektromobil? Aj to je jedna z možností, hovorí šéf automobilky

Nuž, Lamborghini Terzo Millennio je futuristické nielen svojim dizajnom, ale pripravovanými technológiami. Veríme, že naň nebudeme čakať tak dlho, ako by sa nám mohlo na prvý pohľad zdať. Veď hlavne technológia nabíjania prostredníctvom superkondenzátora znie naozaj veľmi lákavo.

Zdroj: tlačová správa, titulná fotografia: theverge.com

9. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+