MojElektromobil

Záujem o elektromobily je veľký a dokazujú to aj všetky lacné elektromobily. O takéto modely je vždy veľký záujem a práve túto skupinu ľudí chce zasiahnuť Citroën so svojim malým lacným elektromobilom Ami. Upozorňuje Electrek.

Takto nízka cena za elektromobil Citroën Ami možno bude pre Američanov irelevantný údaj, nakoľko primárny cieľ nie je auto ponúkať na predaj. Do USA sa totiž dostane v rámci lokálnej služby zdieľaných vozidiel. Služba chce expandovať aj ďalej, pričom práve elektromobil od Citroën im v tom má pomôcť. Ich biznis nepozostáva iba z jednorazových výpožičiek, ale aj dlhodobého prenájmu formou mesačného predplatného.

Citroën Ami sa v Európe dá aj normálne zakúpiť za približne 6 000 €. A aké parametre vlastne ponúka elektromobil s takto nastavenou cenou? Energia sa ukladá do batérie s kapacitou 5,5 kWh a o pohyb sa stará 6 kW elektrický motor, s ktorým dokáže zrýchliť maximálne na 45 km/h. Prirodzene teda ide o auto určené do mesta, čo potvrdzuje aj elektrický dojazd do 70 kilometrov. V USA sa vďaka týmto parametrom môžu posadiť za volant aj 14-roční. Na Slovensku je táto hranica posunutá na 16 rokov.

Náš tip
Citroën Ami: Lacný elektromobil, ktorý príde v júni
6. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+