MojElektromobil

Kreisel Electric je pôvodom rakúsky startup, ktorý sa zaoberal práve prestavbou rôznych druhov vozidiel na elektrické skvosty. Novinkou je hasičské auto menších rozmerov, ktoré bude poháňané elektrinou. Vozidlo je postavené na platforme Mercedes Sprinter a vzniklo v spolupráci so spoločnosťami Rosenbauer a LINZ AG.

Náš tip
MERCEDES-BENZ E-ACTRO BUDE HLAVNÝM KONKURENTOM TESLA SEMI

Kreisel Electric

Novinka ponúkne akumulátor s celkovou váhou 620 kilogramov a kapacitou 86 kWh. To by malo zabezpečiť vozidlu dojazd na úrovni približne 160 kilometrov na jedno nabitie. Nechýba podpora rýchleho DC nabíjania prostredníctvom štandardu CCS.

“Užitkové vozidlá, ako sú požiarne vozidlá, sú ideálnou oblasťou použitia elektrického pohonu. V mnohých prípadoch musia pokrývať len krátke vzdialenosti a je možné ich nabíjať medzi jednotlivými spôsobmi použitia. Osobitne myslím napríklad na stanice v okresoch veľkých miest, v mestských centrách a malých obciach na vidieku alebo na letiskách,” – hovorí Markus Kreisel, generálny riaditeľ spoločnosti Kreisel Electric.

Spoločnosť je známa aj svojimi špecifickými úpravami na mieru napríklad pre Arnolda Schwarzeneggera. Úpravy zahŕňali napríklad elektrický Mercedes G alebo plne elektrický Hummer. Zaujímavým projektom bol aj Volkswagen e-Golf s 55 kWh batériu “pod kapotou.”

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

6. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+