MojElektromobil

Zraz majiteľov veteránov, majiteľov nemeckých áut, amerických značiek i offroad nadšencov. Všetky tieto skupiny sa stretávajú viac či menej pravidelne. V sobotu 11.5 nadišiel čas elektromobilov.

Prvé neformálne stretnutie svojho druhu sa konalo práve v tento deň pred predajňou Kaufland v Trnave. Spoluorganizované bolo portálom mojelektromobil.sk za účasti čitateľov a majiteľov takmer všetkých dostupných elektromobilov z portálu www.teslaclub.sk. Akcia bola iniciovaná vzájomne. Redakciou, klubom i majiteľmi áut.

Spočiatku sme sa obávali, či bude záujem o takéto neoficiálne “parkoviskové stretnutie”, ale realita nás milo prekvapila. Prišlo 19 elektroáut rôznych veľkostí a značiek a pridali sa aj iné druhy jednostopových dopravných prostriedkov na elektrinu. Naživo sme si mohli vymieňať skúsenosti a obzerať trojičky – Citroen C-Zero, Peugeot Ion a Mitsubishi i-MiEV; Nissan Leaf v prvej i druhej generácii, Kia Soul, Hyundai Ioniq a Hyundai Kona, BMW i3. Ako čerešňa na torte bola prítomnosť Tesly. Tri modely Tesla Model S a dva modely Tesla Model X v rôznych verziách.

Komunita elektromobilistov na Slovensku začína naberať reálne rozmery. Nejedná sa už len o jednotlivcov. Sme radi, že MôjElektromobil je súčasťou tohto rozvoja. Cenné informácie získané na spoločnom stretnutí pomáhajú každému majiteľovi a aj potencionálnemu záujemcovi. Sú nenahraditeľné. Na rozdiel od predajcov tu každý zdieľa svoje poznatky a nie lákadlá z letáku.

Neformálny zraz elektromobilistov dopadol úspešne a už teraz sa tešíme na ďalší v budúcnosti. Sledujte našu stránku aj naďalej, dozviete sa o plánovaných akciách v budúcnosti, na ktoré vás už teraz srdečne pozývame.

Ďakujeme spoločnosti Kaufland za možnosť bezplatného nabíjania.

11. mája 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+