MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 12. júna 2018

Po všelijakých únikoch kórejská automobilka konečne odhalila nový model Kia Niro EV. Dizajn sme už videli, tam sa od únikov a fotografií, ktoré boli k dispozícii nič nezmenilo. Nová Kia Niro prekvapuje hlavne v dobrom. Jej elektromotor  ponúka výkon až 205 koní a bude sa predávať v dvoch rôznych verziách s rôznymi batériami. Slabšia, 39,2 KWh batéria bude dosahovať dojazd na úrovni 149 míľ (240 kilometrov), silnejšia, 64 KWh batéria ponúkne dojazd až 380 kilometrov.

Síce to nie je najvyšší výkon, aký sme videli,  no elektromobil určite nebude lenivý. Výrobca sľubuje akceleráciu z 0 na 100 km/h do ôsmich sekúnd (7,8 s). Umiestnenie batérie v podlahe zase zabezpečí lepšiu stabilitu a manévrovateľnosť, keďže ťažisko sa posunie nižšie.

Náš tip
TESLA MODEL 3 DOKÁZALA PREJSŤ TAKMER 1000 KILOMETROV NA JEDNO NABITIE

Pokiaľ na nabíjanie použijete nabíjačku s výkonom 100 KW, za 54 minút sa tento elektromobil dokáže nabiť na 80 percent.

Zaujímavý interiér a množstvo funkcií

Interiér novinky určite poteší aj náročnejších  používateľov. Vo vnútri sa nachádza 7″ dotyková obrazovka, rovnako nechýba množstvo vychytávok, ktoré pomôžu udržať elektromobil na uzde. Za spomenutie stojí napríklad systém predvídania nehody spredu, Niro sa taktiež dokáže držať vo svojom pruhu a nechýba ani smart tempomat. Nie je to samozrejme vyspelý autopilot, aký používajú elektromobily Tesla, no je  to príjemné osvieženie, ktoré funguje.

Cena a dostupnosť

Predaj sa začne ešte v toku 2018 v Južnej Kórei, no automobilka zatiaľ nedefinovala, kedy sa rozšíri aj na ďalšie trhy a ani kedy sa prípadne dostane do Európy. To znamená, že si  netrúfame určiť ani cenu tohto elektromobilu na týchto trhoch. Našliapnuté má ale veľmi dobre, pretože ponúka dostatočný výkon a dojazd, priestranný interiér za rozumnú  cenu.

Zdroj: engadget.com

12. júna 2018
Fotománia

+