MojElektromobil

Pre elektromobily KIA EV6 v týchto dňoch začína byť sprístupňovaná nová softvérová aktualizácia. Podrobnosti o jej obsahu sú zatiaľ veľmi strohé, no dostupnosť novšieho softvéru sme si všimli počas včerajšieho dňa, 15.2.2022. Z dostupných informácií vyplýva, že KIA touto cestou pravdepodobne opravuje softvérové problémy s klimatizáciou/predohrevom interiéru.

Na túto skutočnosť upozornili majitelia na fóre KiaEVForum, no z príspevkov súčasne plynie, že skúsenosti sa značne líšia. Niektorým majiteľom funkcia predohrevu po aktualizácii funguje, iným nie, a potom je tu ešte časť ľudí, ktorá sa nachádza niekde v strede. Funkcia im niekedy funguje správne, inokedy sa zapne len vyhrievanie volantu bez ohrevu interiéru. Na fóre sa spomína aj zavádzanie podpory pre OTA aktualizácie, čo mal potvrdiť jeden z dílerov.

Oficiálny zoznam zmien, respektíve opráv, zatiaľ však nie je dostupný. Aktualizácia mala byť na servery nahratá počas 12.2.2022. Technická podpora KIA spomína opravu diaľkového používania klímy či vyriešenie problémov s resetovanín/vymazávaním používateľských profilov. K tomu používatelia pridávajú správy o zlepšení rýchlosti načítavania úvodnej obrazovky systému s mapou a informáciami o stave batérie. Podrobnosti by mali byť zverejnené v najbližších dňoch. Článok budeme prirodzene aktualizovať.

Náš tip
Retro-futuristický elektromobil prešiel úpravou. Dostáva väčšiu batériu aj lepší termálny manažment
16. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+