MojElektromobil

Kia patrí medzi automobilky, ktoré by sme mohli zaradiť medzi priekupníkov elektromobilov. Túto éru začal mimoriadne vydarený model e-Niro a automobilka pokračuje v predstaovovaní ďalších elektromobilov. Séria Kia EV sa vyznačuje v prvom rade 800 V architektúrou, čo umožňuje mimoriadne rýchle nabíjanie a ponúka aj ďalšie výhody. Viac informácií o tejto téme nájdete v článku 800 V alebo 400 V architektúra. Aké sú výhody a nevýhody?

Kia EV4 videný naživo

Na Slovensku sa momentálne predáva špičkové veľké SUV Kia EV9 a vydarený model Kia EV6. Do tejto rodiny by mali pribudnúť aj ďalšie vozidlá, jedným z nich by mohol byť dostupnejší model Kia EV4. Ten bol teraz videný ešte pred predstavením, objavilo sa dokonca aj video. Informáciu priniesol portál Electrek.

Tento elektrický sedan sa vyznačuje dizajnom väčšieho modelu EV9, no v podstatne menších rozmeroch a s nižšou cenou. Na trh by sa malo vozidlo dostať v rámci budúceho roka. Novinky automobilka oznámila už 12. októbra minulého roka na podujatí EV Day v domovskej Južnej Kórei. Na trh postupne prídu modely EV3, EV4 aj EV5.

Nemali by ste prehliadnuť:

Na videu môžete vidieť prvý náhľad toho, ako bude asi vyzerať v skutočnosti. Nechýba pomerne výrazná zadná strana, ktorá sa nápadne podobá na model EV6. Viditeľný je aj dizajn zadných svetiel a tiež aj spojler. Očakáva sa tiež, že bude obsahovať nový informačno-zábavný systém Kia ccNC s dvomi 12,3-palcovými obrazovkami.

Zaujímavá cena, zatiaľ neznáme parametre

Čo sa týka predpokladanej ceny, hovorí sa o sume niekde na úrovni 35 tisíc dolárov (32500 eur) za základný variant. Elektromobil by mal byť najskôr predstavení na domácom trhu, neskôr by sa mali predaje presunúť aj do USA a Európy. Bohužiaľ, jeho detailnejšie parametre zatiaľ nepoznáme, takže nevieme kapacitu batérie, nabíjací výkon či výkon elektromotora. Tieto informácie budeme dostávať postupne s časom, ako sa bude blížiť oficiálny dátum predstavenia.

Náš tip
Chýbajú vám v novej Tesle páčky pod volantom? Poznáme riešenie!
25. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+