MojElektromobil

Model Kia Soul už od roku 2014 ponúka podporu systému Apple Car Play, pričom od svojho oficiálneho predstavenia budil aj istý futuristický dizajn. Kia v súčasnosti ponúkala na európskych trhoch pre zákazníkov viacero verzií. Na výber boli štandardné benzínové či naftové motorizácie a tiež plne elektrická verzia s označením Kia Soul EV. 

Náš tip
ELEKTROMOBIL KIA NIRO EV PONÚKNE DOJAZD NA ÚROVNI VIAC AKO 350 KILOMETROV

Už len elektrická verzia

Za celý minulý rok sa podarilo v rámci Európy predať viac ako 12 tisíc kusov vozidiel Kia Soul. Až približne 45% z toho (5400 kusov) bolo práve plne elektrických modelov Soul EV. Výrazný úspech sa prejavil na nemeckom trhu, kde sa v minulom roku predalo 3000 kusov vozidiel Soul. Až 1900 kusov bolo pritom v elektrickej verzii Soul EV.

Aj spomínané štatistiky viedli pravdepodobne k pozastaveniu dodávok pre štandardné verzie. Pre európske trhy tak bude k dispozícii už len plne elektrická verzia Kia Soul EV. Podľa dostupných informácií sú už dodávky štandardných verzií prakticky ukončené a v predaji sú už len aktuálne naskladnené vozidlá so štandardnou motorizáciou. Uprednostnili by ste elektrickú verziu v prípade kúpy tohto vozidla? Vaše postrehy a otázky nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+