MojElektromobil

Kórejská automobilka Kia ponúkne v modeli Kia Ceed plug-in hybridný pohon. Výrazne tak zníži jeho priemerné emisie. Rozoznať ho budete môcť podľa dvierok na nabíjanie nad predným blatníkom.

Kia Ceed plug-in hybrid

Na exteriéri sa okrem dvierok a nápisu plug-in hybrid nič nemení. Zmena však nastáva v interiéri. Na displeji sa zobrazí tok energie a stav batérie. Najväčší rozdiel je vidieť na objeme kufra, ktorý kvôli umiestneniu batérií stratil 170 litrov.

V prípade Kia Ceed Sportswagon sa kufor zmenší zo 600 litrov na 437 litrov a vo verzii Xceed to bude scvrknutie zo 426 na 291 litrov.

Kufor Kia Ceed PHEV

Poháňať ju bude sústava z 1,6-litrového benzínového motora s dvojspojkovou automatickou prevodovkou a elektromotor o výkone 44,5 kW. Batéria s kapacitou 8,9 kWh poskytne autu 60 km bezemisného dojazdu. Nádrž na benzín má objem iba 37 litrov.

Celá pohonná jednotka má výkon 103 kW (40 koní) a maximálny krútiaci moment 265 Nm. Verzia Sportswagon zrýchli z 0 – 100 km/h za 10,8 sekundy. Hybridný Ceed sa objaví v ponuke už tento rok.

Interiér Kia Ceed PHEV

Kia musí zrýchliť pri nízkoemisných modeloch, aby splnila emisné normy EÚ v roku 2020 a 2021. Kia Ceed PHEV je súčasťou stratégie a všetky hybridné modely bude značka vyrábať v slovenskom závode pri Žiline. Do roku 2020 plánuje automobilka ponúkať 19 hybridných modelov.

7. septembra 2019
Zdroj: Týždenník Trend

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+